Kategórie
Novinky

Služobnici Omnissiaha dostanú boost

Blíži sa vydanie nového kódexu pre frakciu Adeptus Mechanicus a spolu s ním tu máme niekoľko zaujímavých ukážok.

Blíži sa vydanie nového kódexu pre frakciu Adeptus Mechanicus (pre 9. edicíiu) a Games Workshop sa rozhodol poodhaliť, aké zmeny čakajú vyznavačov strojového Boha Omnissiaha. Hneď na úvod prezradíme, že fanúšikovia tejto frakcie nebudú sklamaný a na prvý pohľad sa zdá, že nasledovné vylepšenia neboli až tak nutné. Nepoznáme však nové body a celkovo zmenu herného štýlu, či Stratagemov. Na to si budeme musieť ešte chvíľku počkať.

Galvanické zbrane

Skitarii Rangers a Serberys Raiders síce na prvý pohľad pôsobia, že disponujú prastarými puškami, no nenechajte sa zmiasť ich vzhľadom. Ich nová verzia bude pozmenená na Heavy 2 (z Rapid Fire 1) a dostane vylepšené AP -1 (z AP 0).

Arc zbrane

Tento druh zbrane vrhá na nepriateľov mocnú vlnu elektrických výbojov, ktoré dokážu upiecť mäso živého tvora, alebo spôsobiť rozsiahle poruchy na elektrických obvodoch nepriateľských vozidiel. To sa tiež odzrkadlilo na novom profile tejto zbrani. Proti VEHICLE cieľom ma zbraň automaticky damage 3 a vždy úspešne woundne svoj cieľ pri nemodifikovanom hode 4+.

Praskanie elektriky sa presunie aj na zbrane na blízko. Pravidlo proti VEHICLE dostanú aj verzie zbraní jednotky Kataphron Breachers. Transonic blades dostanú AP-3 a Transonic razors zas AP-2. Sicarian Ruststalkers sa tak stanú skutočnou hrozbou aj pre obrnených protivníkov.

Cognis zbrane

Táto kategória zbraní je vlastne rovnaká, akú používajú ostatné imperiálne frakcie a jednotky. Samozrejme Adeptus Mechanicus svoje verzie posvätil svätým duchom strojového božstva a tým ich vylepšil do nevydaných výšin (doslova – viz. nižšie). Každá takáto zbraň ma viac útokov ako jej klasická imperiálne verzia .

Na obrázku nižšie môžete vidieť, čo spraví keď sa modlíte k Omnissiahovi. AdMech verzia Lascannonu ma vylepšený damage na D6+3. Tiež už nie je Heavy ale Assault. Takže sa môžete preháňať s tou zbraňou po bojisku ako šialenec a dostávať len postih -1 na hit.

Ďalšia novinka a vylepšenie sa týka Heavy arc rifle, ktorú majú na svojich ramenách Kataphron Breaches. Táto zbraň bude mať damage D3+3 (WTF!) a dostrel zdvojnásobili na 48 palcov (WTF!!!). Posledné vylepšenie sa týka plazmy na ramenách Destroyerov. Tá vybuchuje len pri nemodifikovanej 1 pri hode na hit a spôsobuje len 1 mortal wound.

Prvý pohľad na tieto vylepšenia mnohí z ľudí nechápu a krútia hlavou, že či to GW už troška nepreháňa. Musíme však dúfať, že zvyšok kódexu to nejak spojí a vytvorí z toho vyrovnanú armádu. Na prvý pohľad to však pôsobí viac ako strašidelne.

Zdroj: Warhammer Community