Kategórie
Novinky

Čo nájdeme v knihe Plague Purge

Čoskoro sa dočkáme ďalšieho Mission Packu s pod názvom Plague Purge. Poďme sa spolu pozrieť, čo v tejto knihe nájdeme.

Plague Purge je publikácia, ktorá sa radí do kategórie Mission Pack a teda sa jedná o balíček nových misií, relikvií a rôznych ďalších trikov spojených s novým herným režimom – Crusade. Prvá kniha v tejto novej Crusade línii bola Beyond the Veil, ktorá bola zameraná na boje v Pariah Nexus.

Plague Purge sa odohráva v Charadon Sector, v ktorom bojujú sily impéria proti légií Death Guard. Kniha obsahuje 24 exkluzívnych Crusade misií, veľké množstvo nových Agendas, Requisitions a Stratagems. Na obrázkoch nižšie môžete vidieť kompletný zoznam nových misií.

Kniha priamo súvisí s ďalšou novou publikáciou – War Zone Charadon: ACT I. Táto kniha obsahuje rozširujúce pravidla pre Narrative Play a Matched Play pre armády Death Guard, Drukhari, Adeptus Mechanicus a Imperial Knights.

Teraz sa však poďme pozrieť na pár konkrétnych pravidiel z knihy Plague Purge.

Prvá na radu príde Requisition s názvom Strenght Through Suffering za 1RP. Táto Requisition sa používa pred Plague Purge bojom. Hráč si musí vybrať jednotku, ktorá má nejakú Battle Scar. Táto jednotka získa dodatočný experience bod, pri každom zisku nejakých experience bodov. Táto Requisition môže byť naraz použitá len na jednu jednotku súčasne. Aby bolo možné túto Requisition použiť znova, musia byť staré Battle Scars z jednotky odstránené.

Svoju pozornosť upriamime teraz na dva nové Stratagems. Prvý nesie názov Selfless Prosecution. Tento Stratagem sa dá použiť v ľubovoľnej fáze. Hráč si vyberie jednu jednotku. Táto jednotka môže vykonávať Action, aj keď je v Engagement Range nepriateľskej jednotky a to dokonca aj keď to akcia,, ktorú chce vykonať tvrdí, že nemôže byť vykonaná, ak je v dosahu objectivu nejaká nepriateľská jednotka.

Druhý Stratagem sa volá Trench Assault a používa sa vo Fight phase, keď bojuje nejaká vaša jednotka. Ak sú modely v tejto jednotke v nepriateľskej Deployment Zone, získajú bonus +1 k Attack charakteristike.

Zdroj: Warhammer Community