Kategórie
Novinky

Novinky z Faith and Damnation (online preview)

Tento víkend sa konal ďalší online preview s titulom „Faith and Damnation“. Poďme sa spolu pozrieť, čo nového nám GW predstavilo.

Dňa 20. marca 2021 sa konal ďalší Online Preview spoločnosti Games Workshop, ktorá nám opäť naservírovala najhorúcejšie novinky takmer z každého herného systému, ktorý ponúka. Poďme sa spolu pozrieť, na čo sa môžeme v dohľadnej dobe tešiť.

Necromunda

Herný systém Necromunda sa dočká ďalšej knihy zameranej na konkrétny gang. Tentokrát sa pozornosti dočkajú členovia gangu Cawdor, ktorí fanatický slúžia Bohu-Emperorovi. Ich rady rozšíria zapálení fanatici (doslova) – Redemptionists. Títo bojovníci svetla a ohňa si plánujú posvietiť do každého temného kúta sveta Underhive.

Toto ešte nie je z Necromundy všetko. Čaká nás totižto úplne nový „štartovací box“ s názvom Hive War. Tento box bude obsahovať dva gangy – Esher a Delaque, hernú podložku, terén (steny, objectives a barikády), nové zrevidované pravidlá a samozrejme všetky pravítka, šablóny a kocky, ktoré ku hre treba. Tiež v balení nájdete základne balíčky kariet pre gangy.

Warhammer 40.000

Kódex pre Xenos frakciu Drukhari je už viac menej na ceste do obchodov a tak je každému jasné, že je čas na predstavenie ďalšieho kódexu. Ďalším kódexom pre 9. edíciu dostane imperiálna frakcia Adeptus Mechanicus. Bojovníci Marsu a vyznávači strojového boha Omnissiaha dostanú tiež novú posilu v podobe HQ – Skitarii Marshal. Tento veliteľ má rolu lieutenanta a má na starosti, aby sa každý Ranger zasiahol svoj cieľ.

Fanúšikovia tejto frakcie sa môžu tešiť na kompletné prerobenie, vylepšenie a balansovanie takmer všetkého, čo táto frakcia ponúka. AdMech trpel za posledné roky roztrieštenými pravidlami v niekoľkých publikáciach. Teraz je šanca, že bude všetko pokope (aj keď vieme, že špeciálne pravidlá sa budú nachádzať v knihe War Zone: Charadon ACT 1GW je proste nepoučiteľné).

Ďalšou novinkou bude palebná podpora pre Adepta Sororitas. Dočkajú sa poriadneho dela, ktoré bude vytŕčať z tanku s názvom Castigator. K tomu niet čo viac dodať.

Poslednou novinkou z univerza Warhammer 40.000 je nový range pre „zelenokožscov“. Áno, reč je samozrejme o Orkoch.

K tomuto nebolo veľa informácií. Vieme len názov – Beast Snaggas a obrázok nižšie. Každopádne sa majú na čo orkovia tešiť.

Viac informácií nájdete na stránke Warhammer Community (AOS novinky atď). Ak by ste si chceli pozrieť celý preview, kliknite TU (Twitch).

Zdroj: Warhammer Community, YouTube