Kategórie
Novinky

Be’lakor v 40k dokáže rozrezať tank!

Be’lakor prichádza do Warhammer 40.000 a spolu s ním aj jeho silné pravidlá.

Be’lakor je legendárny Daemon Prince – Temný pán, ktorý na bojisku zastupuje sily Chaosu. Jeho znovuzrodená podoba sa objaví v Age of Sigmar a v 40k. V 41. miléniu sa dočká skutočne zaujímavých (niekto by mohol povedať až príliš silných) pravidiel.

Pôvod tohto démona je zahalený rúškou tajomstva . Vieme však, že sa mu podarilo získať priazeň každého Chaos božstva a teda sa dočkal daru od každého Boha Chaosu. Slúži im ak zvestovateľ ich moci a plánov v materiálnom svete. Ako to však s Chaosom býva, akosi sa tento démon stratil v machináciách a ťahaniciach o moc medzi božstvami Chaosu. Stratil sa tak v tieňoch zákutí, ktoré nikto nikdy nenavštívil. O to veľkolepejší je jeho návrat do sveta smrteľníkov, ktorý sprevádzajú légie démonov pripravené mu slúžiť a podmaniť si čokoľvek, čo Be’lakorovi stojí v ceste.

Na bojisku je to smrtiaci démonická sila, neustále zahalená do nekonečného tieňa warpu. Be’lakor je samozrejme aj zdatný psyker, ktorý dokonca ovláda vlastnú disciplínu – Noctic. Vo svojej ruke nesie Démonickú relikviu – Blade of Shadows. Táto zbraň má dve možnosti úroku. Sweeping Strike zdvojnásobuje útoky touto zbraňou. Piercing Strike zas ignoruje Invulnerable saves (áno, tento trend sa stáva stále populárnejší).

Ako sme už písali vyššie, Be’lakor je zahalený tieňom warpu. Toto samozrejme nie je len tak, pre srandu. Tento tieň mú dáva schopnosť Shadow From. Útoky proti Be’lakorovi nemôžu prehadzovať hody na hit a tento hod ma postih -1. Druhá jeho špeciálna schopnosť sa volá Immortal Vigour. Be’lakorovi dáva 4+ Invulnerable save a každý hod na wound pri streleckom útoku proti Be’lakorovi má postih -1. Tento démon nebude žiadne fackovací panáčik a vyzerá to tak, že GW to myslí vážne s myšlienkou, čím väčší model, tým brutálnejší na bojisku ( a tým drahší).

Zdroj: Warhammer Community