Kategórie
Novinky

Warhammer 40k sa dostane do Magic: The Gathering

Warhammer 40.000 sa pozrie do kartovej hry Magic: The Gathering. Čaká nás zaujímavé spojene.

Games Workshop poslednú dobu pretláča univerzum Warhammer 40.000 na rôzne trhy. Spolupráca s firmami Bandai, McFarlane Toys, a Marvel Comics je jasným dôkazom, že sa GW snaží rozšíriť povedomie o svojich produktoch širšej verejnosti.

Ďalším krokom je oslovenie hráčov jednej z najpopulárnejších kartových hier – Magic: The Gathering. Z tejto spolupráce môžeme očakávať hru, ktorá bude fungovať na princípoch klasického Magic-u, ale bude zasadená do univerza Warhammer 40.000. Môžeme sa tiež tešiť na úplne nové obrázky na kartách. Karty by sa mali predávať v dopredu pripravených balíkoch v režime Commander (obsahujú 100 kariet). Bude teda stačiť si kúpiť balíček a začať hrať. Karty z tejto série nebudú kompatibilné z inými sadamy hry Magic: The Gathering.

Viac detailov zatiaľ nepoznáme. Nevieme dátum vydania, koľko Commander balíkov bude dostupných a ako budú rozdelené frakcie. Každopádne sa jedná o zaujímavý nápad, ktorý môže priniesť univerzum Warhammer 40.000 širšiemu obecenstvu a skalným fanúšikom poskytnúť nový spôsob ako si užiť svoje obľúbené univerzum.

Zdroj: Warhammer Community