Kategórie
Novinky

Space Marines a Necrons dostanú nové pravidlá pre Kill Team

Vydanie nového boxu pre Kill Team je za rohom a tak máme nové info o zmenách pre Space Marines a Necrons.

Vydanie nového Kill Team boxu – Pariah Nexus je za rohom a tak sa GW rozhovorilo o blížiacich sa zmenách pre armády Space Marines a Necrons, ktoré tento box bude obsahovať.

Kill Team box bude obsahovať armády Space Marines a armádu Necrons. Samozrejme tu nehovoríme o plnohodnotnej armáde ale skôr o elitných týmoch, ktoré sa budú plahočiť v necronskej hrobke s cieľom zničiť svojho nepriateľa. Space Marines budú mať v bojovej skupine 5x (nových) Heavy Intercessors s vedením (nového) kapitána v Gravis Armoure s Heavy bolt rifle. Necrons budú zastupovať 5x (vynovených) Flayed ones a (nového) Chronomancera. Konflikt sa bude odohrávať v podzemných kobkách Necronského sveta. Teraz sa však poďme spolu pozrieť na zmeny, ktoré tieto frakcie čakajú s príchodom nového Kill Team setu.

Necrons

Fanúšikovia tejto frakcie sa môžu rozlúčiť so štandardným Cryptekom. Miesto neho nastúpia do služby jeho 4 špecializované verzie – The Plasmancer, Psychomancer, Chronomancer, a Technomancer. Tieto charaktery budú samozrejme súčasťou rozšírenia Commanders a hráč si tak bude môc vybrať presnú špecializáciu, ktorá vyhovuje jeho taktike a stratégii.

Necronské rady tiež rozšíri charakter Royal Warden (ktorý sa objavil po prvý krát v boxe Indomitus). Nižšie môžete vidieť hodnoty jeho strelnej zbrane.

Royal Warden aj všetci štyria Crypteci majú schopnosť Living Metal. To im umožnuje vyliečiť si jedno zranenie na začiatku každého kola.

Zmeny sa dočkajú aj niektoré staré Datasheety a hodnoty. Napríklad modely Lychguard a Triarch Praetorians dostanú tri útoky. Zmien sa nedočkajú len Datasheety modelov, ale dokonca aj samotné zbrane, ktoré sa budú viac podobať na verzie z nového Necrons kódexu. Do Kill Teamu vstúpia aj vylepšení Necron Warriors so svojimi novými Gauss reaper zbraňami.

Ďalšia zmena bude, že každá pod-frakcia Necronov získa Dynastic codex a teda špeciálne pravidlá. Napríklad dynastia Nihilakh vám umožni prehadzovať jednotky pri hode na hit v Shooting phase, ak sa váš model nehýbal.

Nové pravidlá budú obsahovať až 29 taktík, niektoré staré a iné nové. Nižšie si môžete pozrieť jednu z nich – Superior Inheritance. Táto taktika stojí 1CP a používa sa po tom, čo niektorí z vašich modelov vystrelil s gauss flayer alebo gauss blaster. Tento model môže strieľať okamžite ešte raz s touto zbraňou.

Space Marines

Frakcia Space Marines sa dočká množstva nových jednotiek, ktoré rozšíria jej rady v hre Kill Team. Budú to Bladeguard Veterans, Assault Intercessors, Heavy Intercessors, nový kapitán v Gravis Armoure a dokonca Judiciar. Niektoré profily zbraní a Datasheety prejdu aj z nového Space Marines kódexu. Napríklad Power sword a jeho varianty budú mať +1 k S.

Ďalšou novinkou je, že klasický Space Marines (Tactical) bude mať 2W a tiež to platí pre Deathwatch Veterans.

Nižšie si môžete pozrieť Kill Team Datasheet pre Assault Intercessors.

Zdroj: Warhammer Community