Kategórie
Novinky

Pravidlá pre Uriel Ventrisa

Nový výročný model vydavateľstva Black Library bude Uriel Ventris – kapitán kapituly Ultramarines. Poďme sa spolu pozrieť na jeho nové pravidlá.

Je tu pravidelné výročie vydavateľstva Black Library, ktoré nesie číslovku 2021. Tak ako už je zvykom, aj tento rok nám predstavili nový, výročný model – úzko prepojený z ikonickými knihami. Tento rok sa šťastie usmialo na Uriela Ventrisa – kapitána kapituly Ultramarines. Táto postava má za sebou 6 noviel a tento rok ju čaká už siedma kniha!

Uriel Ventris je named charakter pre kapitulu Ultramarines, ktorý bude stáť 110 bodov alebo 6 PL. Je hrateľný v každej Ultramarines armáde a keďže je kapitán, tak je samozrejmosťou aura Rites of Battle (prehadzovanie jednotiek pri hodoch na hit pre všetky CORE ULTRAMARINES jednotky do 6 palcov od tohto modelu)

Hlavnou silou tohto kapitána sú však jeho zbrane. Uriel totižto disponuje až dvomi Relic zbraňami – Invictus a Sword Idaeus.

Netreba zabúdať, že pravidlo Bolter Discipline funguje aj na tento model a teda ak stojí, alebo strieľa na polovičný Range zbrane, Invictus ma AP -3. Tiež netreba zabúdať, že jednotky kapituly Ultramarines sa tvária, že sa nepohybujú ak sú v Tactical Doctrine. S týmto súvisí ďalšia Urielova pasívna vlastnosť – Unorthodox Strategist. Vždy keď použijete Stratagem Adaptive Strategy na CORE ULTRAMARINES jednotku do 6 palcov od tohto modelu, tento Stratagem stojí len 1CP.

Ak sa rozhodnete spraviť z Uriela svojho Warlorda má (ako každý named charakter) predpísaný vlastný Warlord trait. V jeho prípade to je Paragon of War – nemodifikované hodené 6 pri hode na wound dávajú dodatočný 1 mortal wound, okrem klasického poškodenia.

Uriel Ventris sa samozrejme môže podieľať na vašich Crusade hrách. V takom prípade má schopnosť Master of the Fleet. To znamená, že s týmto kapitánom na bojisku budete môcť použiť Stratagem Orbital Bombardment dva krát (nie len raz) a tento Stratagem bude stáť len 1 CP (namiesto 3).

Zdroj: Warhammer Community