Kategórie
Novinky

Čakajú nás tri nové krabicové hry

Games Workshop predstavil tri nové krabicové hry zo sveta Age of Sigmar a Warhammer 40.000.

Rok 2021 prinesie pre fanúšikov svetov Age of Sigmar a Warhammer 40.000 tri nové hry. Nebude sa však jednať o nič z wargamingu ale o poctivé stolové hry, ktorých hlavnou náplňou bude samozrejme boj.

Prvým predstaveným titulom je Bladeborn z univerza Age of Sigmar. Už na prvý pohľad je jasné, že sa jedná o vstupnú hru pre herný systém WarCry. Grafické spracovanie krabice a kariet je jasným signálom, že je táto stolová hra zameraná na hráčov stolových hier, ktorí (ak sa im Bladeborn zapáči) môžu skočiť po väčšom Startery samotnej hry WarCry.

Bladeborn bude obsahovať bojisko a dve warbandy – Khagra’s Ravagers a Godsworn Hunt (obidve warbandy sú známe z hry Warhammer Underworlds).

Druhá predstavená hra je vlastne ďalším dielom série Space Marines Adventure. Táto hra nesie názov Doomsday – countdown. Jedná sa o kooperatívnu hru pre 1 až 3 hráčov, v ktorej pôjde o zastavenie ničivej zbrane chaosu. Traja statoční Adeptus Astartes sa v podzemnom labyrinte Hive City postavia proti skupine Chaos Cultists.

Adeptus Astartes sú vlastne Easy to Build modely Primaris Space Marines, ktoré poznáme od začiatku 8. edície. Kultisti sú zas z rozšírenia pre stolovú hru Blackstone Fortress – Escalation.

Tretia krabicová hra sa volá Warhammer 40.000 – Fireteam a je určená pre dvoch hráčov. Jedná sa o bojovú hru, v ktorej sa proti sebe postavia najnovší Assault Intercessors (Space Marines) a horda Necron Warriors spolu so Scarabs (Necrons). Táto hra je koncipovaná ako úvod do herného systému Kill Team. Na prvý pohľad je viditeľná téma aj grafická úprava. Navyše nás čoskoro čaká nový Starter box pre Kill Team, ktorý bude opäť obsahovať armády Space Marines a Necrons a teda sa stane takým neoficiálnym pokračovaním pre túto stolovú hru.

Games Workshopu sa nedá uprieť jeho obchodná politika a model, ktorý sa snaží priviesť do hobby stále viac a viac ľudí. Tieto tri „stolové“ hry sú toho žiarivým príkladom. Cieľom týchto produktov nie sú veteráni, ale skôr hráči stolových hier, ktorí by chceli vyskúšať niečo nové a tým pádom sa dostať do kontaktu s univerzom Age of Sigmar a Warhammer 40.000. Následne môžu skočiť po ďalších produktoch ako je Warcry alebo Kill Team.

Zdroj: Warhammer Community