Kategórie
Novinky

Ravenwing a Deathwing budú cool

Dark Angels a ich bojové zložky Ravenwing a Deathwing sa dočkajú cool pravidiel.

Dark Angels sa dočkali nadupaného kódexu. Poďme sa spolu pozrieť na pár nových pravidiel, ktoré túto tajomnú kapitulu dostanú na špic Adeptus Astartes.

Dark Angels sú povestný svojimi špecializovanými kompániami – 2. company, tiež známa pod menom Ravenwing, je celá zložená z motoriek (+speeders a aircraft). Ak je táto podmienka splnená, všetky jednotky v tomto detachmente získavajú schopnosť Objective Secured (aby, čítate správne – motorky, čo kontrolujú objectives). Ak je v tomto detachmente Warlord, získava vaša armáda +3 Command Points (aby vás Battalion nestal nič navyše).

Ravenwing jednotky dostanú svoju vlastnú špeciálnu schopnosť v závislosti od Combat doktríny. Ich kľúčová doktrína bude Devastator Doctrine (1. kolo). V tejto doktríne získavajú Ravenwing jednotky +3 k pohybu (M). Tieto jednotky môže strieľať aj keď vykonali Advance. V takom prípade trpia postihom (-1 na hit) ako keby strieľali Assault zbraňami po Advance.

Samozrejmosťou budú aj nove triky, ktoré sú špecifické pre Ravenwing jednotky. Prvým odhaleným je Full Throttle za 1CP/2CP. Stratagem sa používa v Movement phase na Ravenwing jednotku, ktorá vykonala Advance. Táto jednotka sa okamžite pohne do 12 palcov. Táto jednotka nemôže toto kolo strieľať, ani vykonať Charge. Ak táto jednotka obsahuje 5 a menej modelov, tento Stratagem stojí 1CP, inak stojí 2CP.

Druhým špeciálnym Ravenwing Stratagemom je High-Speed Focus za 1CP. Stratagem sa používa na Ravenwing Vehicle model, ktorý sa stal terčom streleckého útoku. Tento model má proti tomuto streleckému útoku 4+ invulnerable save.

Druhou zložkou armády Dark Angels sú ikonické pochodujúce zbrane na zabíjanie – Terminátori. Tieto ikony univerza Warhammer 40.000 patria do 1. kompánie a nesú názov Deathwing.

Ak sú vo Vanguard detachmente len Deathwing jednotky a/alebo Inner Circle jednokty, tento detachment sa volá 1. Company. Deathwing Terminator squad, Terminator squad, Terminator Assault squad a Relic Terminator squad získavajú schopnosť Objective secured (áno, opäť čítate dobre, Terminatori s prednostnou kontrolou objectives). Ak je súčasťou tohto detachmentu Warlord, získava hráč +3 Command points.

Súčasťou Deathwing samozrejme nie sú len Terminátori ale rada ďalších Space Marines vozidiel a jednotiek. Nové pravidlá hráčom umožňujú zaplatiť „daň“ v podobe bodov, aby sa stali tieto jednotky súčasťou Deathwing kompánie. V tabuľke nižšie si môžete prezrieť „poplatky“ za takéto zaradenie.

Deathwing neostane samozrejme pozadu oproti Ravenwing kompánii. Táto zložka Dark Angels armády sa môže tešiť na vlastné špecifické triky. Prvým odhaleným je Stratagem s názvom Deathwing Assault, ktorý stojí 1CP. Deathwing jednotka, ktorá strieľa a toto kolo prišla na bojisko skrz schopnosť teleport homer alebo teleport strike, získava bonus +1 k hodu na wound pri streľbe.

Druhý Stratagem sa volá No Foe Too Great to Subdue za 2CP. Tento Stratagem sa používa na jednotku Deathwing Knights, ktorá vo Fight phase útočí pomocou mace of absolution na nepriateľský VEHICLE alebo MONSTER. Pri týchto útokoch získava bonus +1 k hodu na wound a AP zbrane sa zlepšuje o 1.

Zdroj: Warhammer Community a Warhammer Community