Kategórie
Novinky

Nové pravidlá pre Dark Angels

Poďme sa spolu pozrieť na nové odhalené pravidlá pre Dark Angels

Budúci týždeň sa rozbehnú pred objednávky nového Supplementu pre kapitulu Dark Angels a GW sa rozhodlo troška povoliť uzdu tajomstva a odhalili niekoľko nových pravidiel a trikov pre túto tajuplnú kapitulu.

Librarianov Dark Angels čaká nová magická disciplína – Interromancy. Táto „škola kúziel“ je v prvom rade zameraná na získavanie informácií od nepriateľa a na manipuláciou s jeho mysľou. Typickým príkladom je psychic power s názvom Mind Wipe. Na vyvolanie tohto kúzla potrebujete hodiť 7 a vyššie. Cieľom kúzla je nepriateľská jednotka do 18 palcov od vyvolávajúceho PSYKERA. Hráč si vyberie jednu z AURA schopnosti, ktorú jeho cieľ má a zruší jej efekt do začiatku svojej ďalšej Psychic phase. Silné, nemyslíte?

Druhé odhalené kúzle nesie názov Engulfing Fear a opäť sa jedná o manipulačné kúzlo. Tentokrát zamerané na morálku nepriateľa a jeho schopnosť kontrolovať Objectives. Na vyvolanie potrebujete hodiť 7. Cieľom kúzla je nepriateľská jednotka vzdialená maximálne 24 palcov od PSYKERA. Táto nepriateľská jednotka dostane postih -1 k hodnote Leadership a nemôže používať schopnosť Objective Secured. Navyše ak pri vyvolávaní tohto kúzla hodíte na kockách hodnotu rovnakú, alebo vyššiu ako je hodnota Leadership cieľovej nepriateľskej jednotky, táto jednotka nemôže vykonávať žiadne Action. Šikovný trik!

Nové kúzla máme za sebou a teraz sa môžeme pozrieť na nove Relics (alebo skôr staro-nové). Prvým na rane je Mace of Redemption. Tento „palcát“ nahradí Power maul alebo Crozius arcanum (zbraň Chaplaina). Táto zbraň udelí 2 mortal wounds ak je použitá proti FALLEN alebo HERETIC ASTARTES a hráč hodí 4+ pri hode na wound. Sekvencia útoku sa v ten moment končí.

Druhý Relic je starý dobrý Heavenfall Blade. Tento legendárny meč dáva svojmu nositeľovi 1 útok navyše a môže ho vlastniť aj Ravenwing Talonmaster, aj keď je VEHICLE.

Ďalšie prídu na radu nové Stratagemy. Supplement ich bude obsahovať rovno 17! Prvý je Line Unbreakable a stoji 1CP. Stratagem sa používa na začiatku Fight phase na jednu DARK ANGELS INFANTRY jednotku. Táto jednotka môže byť cieľom útoku v túto fázu len modelov, ktoré sú v jej Engagement Range. Znamená to, že modely, ktoré sú 1/2 palca od modelov, ktoré sú 1/2 palca od DARK ANGELS INFANTRY jednotky už útočiť nemôžu.

Druhý Stratagem sa volá Intractable (za 2CP). Používa sa v Movement phase na DARK ANGELS jednotku, ktorý vykonala Fall back. Ak je táto jednotka súčasťou Inner Circle, nemusí si hádzať 2D6, aby zistila, či úspešne vykonala Fall back. Táto jednotka navyše môže strieľať v kole kedy vykonala Fall back.

Najväčšiu novinku sme si nechali na záver. Dark Angels sa dočkala úplného prepracovania špeciálnej pasívnej schopnosti, ktorá je spojená s Doktrínami. Ich špeciálna schopnosť sa presunula na Tactical Doctrine a volá sa Fire Discipline. Táto schopnosť umožňuje DARK ANGELS INFATRY modelom strieľať, aj keď sú v Engagement range. Toto pravidlo sa nevzťahuje na DEATHWING jednotky, BLAST zbrane. Strelné zbrane musia byť Rapid Fire alebo Assault a môžu cieliť len jednotku, ktorá je v Engagement Range so strieľajúcou jednotkou. Táto jednotka triafa vždy na 5+.

Dark Angels čakajú svetlé časy. A to samozrejme nie je úplne všetko a ďalšie odhalenia náš ešte len čakajú.

Zdroj: Warhammer Community