Kategórie
Novinky

Dead and Divine odhalenie

Prinášame vám stručný prehľad noviniek z posledného eventu – Dead and Divine.

23. januára 2021 sa konal online event Warhammer Preview s pod názvom Dead and Divine. Celý záznam si môžete pozrieť TU. My sa však pozrieme len na stručný prehľad úžasných noviniek.

Prvé na radu prišli Adepta SororitasSisters of Battle. Táto oživená frakcia (v plaste) odhodlaných bojovníčok sa dočká nového modelu – Paragaon Warsuit. Bude sa jednať o bojový oblek ovládaný sestrou, ktorý bude ovešaný Emperorom požehnanými zbraňami.

Druhá novinka istotne poteší všetkých fanúšikov a samozrejme hráčov menšej skirmish hry – KILL TEAM. Ten dostane na začiatku roka 2021 nový box. A nebude to hocijaký box. Nájdete v ňom totižto doteraz nedostupné jednotky a charaktery – Space Marines (ako inak) bude zastupovať jednotka ( 5 modelov) Heavy Intercessors a charakter (HQ) Primaris captain in gravis armour s heavy bolt rifle. Nepriateľov Impéria budú zastupovať Necroni a plastová (nová) verzia jednotky Flayed Ones (5 modelov a charakter Chronomancer (HQ).

Okrem toho v krabici nájdete dve obojstranné podložky, karty pre herný režim Arena a samozrejme pravidlá. Súčasťou balenia budú aj úplne nové terény prevedené v necronskej téme.

Ako sme už písali vyššie bude sa jednať o herný režim Arena a teda bude sa bojova uzavretých priestoroch necronskej hrobky. Box bude niesť názov Pariah Nexus.

Tretie odhalenie je skutočne veľké! Teda veľké vo svojej mierke. Samozrejme sa bavíme o Adeptus Titanicus. Do tohto herného systému pribudne najväčší Titán (z doteraz vydaných). Na obrázku a videu nižšie môžete vidieť triedu Warmaster Titan, ktorá je vskutku impozantná. Je to veľké, je to obrnené a je to ovešané ničivými zbraňami – čo viac si priať.

Spolu s novým modelom sa dostane do rúk hráčov aj nová kniha – Loyalist Legios. V knihe nájdete pravidlá pre 16 lojálnych Titan légií a 12 lojálnych Knight légií. Samozrejme to znamená, že sa hráči dočkajú aj knihy pre Traitor Legions (ale o niečo neskôr).

Novinky z univerza Warhammer 40.000 a Horus Heresy sme vyčerpali. Ďalšie odhalenia sa týkajú sveta Age of Sigmar a herného systému Warhammer Underworlds. O tých sa môžete dočítať viac TU.

Zdroj: Warhammer Community