Kategórie
Novinky Recenzie

Recenzia: – Marneus Calgar (komiks) 3. diel

Prinášame vám krátku recenziu na tretí diel novej komiksovej série o Marneusovi Calgarovi.

GW a Marvel spojili sily. Vďaka tejto aliancii vznikol úplne nový projekt, ktorý poteší nadšencov komiksov a univerza Warhammer 40.000. Sériu komiksov odštartuje príbeh o Marneusovi CalgaroviChapter Masterovi kapituly Ultramarines. Jeho príbeh je rozdelený do piatich zošitov. Prvý diel bol viac menej úvodný. V druhom diely sa príbeh pekne rozbieha a dnes sa spolu pozrieme na tretie pokračovanie tejto 5 dielnej série.

Komiks napísal Kieron Gillen a ilustroval Jacen Burrows. O farebnú stránku sa postarala Java Tartaglia a písmo mal na starosti Clayton Cowles.

Príbeh je naďalej rozdelený do dvoch časových línií. Jedna ukazuje planétu Nova Thulium, ktorá je pod útokom 13. Black Crusade temného Chaosu. Marneus Clagar sa (opäť krvavo a akčne) vysporiada s hrozbami v podobe menších skupín kultistov temných božstiev Warpu. Po jednom takomto boji pokračuje v rozprávaní o svojej minulosti Adeptovi Mechanica, Quintusovi Heximaromovi. Tu nastupuje druhá časová línia ukazujúca kruté prežívanie Marneusa na mesiaci Crixus, po zrade jeho učiteľa a rovesníkov.

Mlady Marnues to nevzdáva a posúva svoje telesné a mentálne limity. Pomaly ale isto sa prispôsobuje tvrdým podmienkam mesiaca a faktu, že je lovná zver prisluhovačov krvavého boha Khorna – zradcov Impéria a vrahov, jeho najlepšieho priateľa. Postupne sa z koristi stáva lovec a jeho prenasledovatelia si začínajú uvedomovať, čo sa v mladom chlapcovi skrýva. V Závere spomienok sa Marnues dostáva do boja s bývalým učiteľom a trénerom, ktorý sa rozhodol zradiť Emperora. Na scéne sa však objaví nová postava, ktorá ukáže Marneusovi, že všetko čo doteraz prežil, je len slabý odvar toho, čo ho ešte len čaká.

Záver príbehu sa vracia k Marneusovi Calgarovi v prítomnosti, ktorý zisťuje, že jeho boj proti menším skupinám nájazdníkov Choasu, bola len pasca. Mali ho odlákať od jeho rodného sídla a nechať ho tak bez ochrany. Tu sa však príslušníci Chaosu prepočítali. Marneus Calgar rozohral svoje vlastné plány.

Súčasťou komiksu sú opäť zhrnutia príbehu Warhammer 40.000 naprieč miléniami a opäť ukazujú stručnú históriu Impéria, čo nezasväteným troška pomôže sa zorientovať v tomto univerze.

Tretí diel zrýchľuje tempo príbehu a tiež je oveľa akčnejší. Ak by Vám chýbali nejaké litre krvy v predchádzajúcich dieloch, tu sa ich už konečne dočkáte. Opäť sa dozvedáme niečo viac zo života mladého Marneusa, jeho vnútornej motivácie. Vidíme, čo formovalo jeho osobnosť a schopnosti. Tretí diel nie je určite sklamaním a pokračuje v svojom štandarde. Záver príbehu je veľmi sľubný. Podľa všetkého bude štvrté pokračovanie pekný masaker.

Zdroj: Archív autora