Kategórie
Novinky

Death Guard je za rohom!

Fanúšikovia skazenej Death Guard sa dočkajú. Nový kódex je za rohom a tiež vieme pár nových pravidiel.

Fanúšikovia a hráči hnilobnej légie Death Guard sa konečne dočkali! 16.1.2021 je ten magický dátum kedy sa spustia pred objednávky nového kódexu a modelov a ako samozrejme novej Combat Patrol krabice. Poďme však pekne postupne.

Čo vás teda čaká nového pre frakciu Death Guard?

  • Nový kódex pre 9. edíciu Warhammer 40.000 (aj v limitovanej edícii)
  • Nový balík kartičiek, ktoré vám urýchlia hrania (Stratagems, psychic powers)
  • Nová COMBAT PATROL krabica, ktorá obsahuje Typhusa, Biologus Putrifier, 7x Plague Marines a 30x Poxwalkers
  • Nový charakter Lord of Virulence
  • Nový model Fotress – Miasmic Malignifier
  • Chosen of Mortarion – samostatné vydanie charakterov z krabice Dark Imperium (štartovná krabica 8. edície)
  • Nové balenie Poxwalkers, ktoré obsahuje 10 modelov a nie 6

Okrem toho sme sa dozvedeli pár (7) ďalších maličkých odhalení, ktoré nám predstavujú bližšie, čo čaká Death Guardu v blížiacom sa kódexe. Poďme sa spolu pozrieť na túto legendárnu sedmičku

1 – Warlord traity pre Mortariona

Mortarion ako ikonický charakter a démonický Primarch dostane až 3 Warlord traity! Áno, vidíte dobre – 3 Warlord Traity. Očividne sa plánuje jeho veľký návrat. Ak by vám táto informácia nestačilo. Pozrite si jeho nový Datasheet.

2 – Odolnejší Poxwalkers

Pomaly sa tiahnúca horda chorobami prehnitých Poxwalkerov je späť! Ich sila v boji na blízko (Weapon Skill) už nie je definovaný ich počtom a je v základe na 4+. To nie je všetko! Ich Toughness sa zvýšil na 4! a to celé za 5b na model!

3 – Odolnejší Death Guard Chaos Lords

Od nového kódexu budú mať Chaos Lords a Sorcerers légie Death Guard , Toughness 5, Contagions of Nurgle a Disgustingly Resilient.

4 – Viac nákaz

Už všetci vieme, že nové pravidlá pre Death Guard sa budú točiť okolo rôznych nákaz, ktoré sa budú postupne šíriť naprieč bojiskom a nejakým spôsobom znevýhodňovať protivníka. Tiež vieme, že každá zo siedmych Plague Company, bude mať špeciálnu nákazu (Contagion), ktorá bude určená pre Warlorda z tejto company. Nižšie nájdete dve nové nákazy.

5 – Deathshroud Terminators budú bojovať tvrdšie a behať rýchlejšie

Títo legendárny bojovníci a služobnici Nurgla dostanú do vienka nový profil zbraní. Ich kosa bude mať už dve možnosti útoku. Navyše budú mať 3W a nedostanú postih pri pohyb a budú si môcť po bojisku vykračovať ako každá iná jednotka. Ešte budú mať ďalší pekný bonus. Ich vlastnosť Contagions of Nurgle bude mať o 3 palce dlhší dosah.

6 – Nové variácie nákaz pre Crusade herný mód

V hernom móde Crusade si budete môcť vytvoriť vlastné nákazy! To je snáď mokrý sen každého správneho fanúšika Death Guardy.

7 – Foetid Bloat-drones sa stanú poletujúca hrozba, ktorú netreba podceňovať

Tento hrôzostrašný démonický stroj dokáže vygenerovať až 12 útokov na blízko so a triafa sa na 3+. Navyše majú 9 životov a teda ich model už nepodlieha degradácii hodnôt. Tento stroj prinesie do radov nepriateľa poriadny chaos a masaker.

Zdroj: Warhammer Community