Kategórie
Novinky

Veľký Update a FAQ

So začiatkom roku 2021 tu máme veľký FAQ a Update pre Warhammer 40.000

Rok 2021 je len na začiatku a GW si pre hráčov Warhammer 40.000 pripravilo veľký update pravidiel a bodov naprieč celým spektrom frakcií. Síce sa na konci roka 2020 hralo len málo a organizované hranie trelo kvôli pandemickej situácii vo svete, GW sa napriek tomu rozhodlo riešiť, niektoré vypuklé problémy s balansom hry.

Prvou zmenou sú bodové hodnoty modelov. Príkladom toho je nárast ceny Eradicators, Outriders a Inceptors o 5 bodov na model. C’tan Shard of the Nightbringer išiel hore o 20 bodov a Canoptek Reanimator išiel naopak dole na 80b. To samozrejme nie je všetko. Podrobný rozpis nájdete TU. Komu nesedí digitálna podoba, musí si počkať na výtlačok časopisu White Dwarf, v ktorom by sa mali tieto informácie objaviť (nevieme však v ktorom čísle).

Ďalšia väčšia zmena zasiahla samotné základné pravidlá Matched play. Už si hráč, ktorý vyhral hod nevyberá, či ide prvý alebo druhý. Musí ísť automaticky prvý. Hráč, ktorý ide druhý, získava víťazné body za Primary Objective na konci svojho posledného kola a nie na začiatku (v Command Phase). Toto by malo vybalansovať výhodu prvého hráča. Posledná zmena sa týka Secondary Objectives. Niektoré zmenili wording, iné hodnotu získaných víťazných bodov. Viac nájdete TU.

Celkový prehľad všetkých FAQ nájdete po kliknutí na obrázok nižšie.

Zdroj: Warhammer Community, Warhammer FAQ