Kategórie
Novinky

Chaos Légiu Death Guard čakajú veľké zmeny!

Poďme sa spolu pozrieť na súhrn noviniek a zmien, ktoré čakajú légiu Death Guard v 9. edícii.

Prvé slizké odhalenia máme za sebou. Dozvedeli sme sa, že Plague Marines dostanu 2W, jeden útok na blízko navyše, a že Possesed budú mať 4 úroky na blízko, T5 a 3 W. Rovnako tak vieme, že GW nestihne vydanie nového Death Guard kódexu do Vianoc (pre situáciu vo svete spojenú s pandémiou). Spolu s touto nešťastnou správou nám aspoň bol odhalený Datasheet ikony skazenej légie – samotný Chaos Daemon Primarch Mortarion. V nasledujúcom článku sa spolu pozrieme na súhrn noviniek a zmien, ktoré čakajú Death Guard v 9. edícii. Nie je to málo a niektoré zmeny sú veľmi zásadné.

Inexorable Advance

Táto vlastnosť platí pre všetky jednotky v Death Guard detachmente. Jednotky sa tvária, že ostávajú stacionárne ak v tomto kole nevykonali Fall Back alebo Advance. VEHICLE jednotka netrpí postihom za streľbu s Heavy zbraní ak je v Engagement Range s nepriateľom. INFANTRY jednotka môže ignorovať ľubovolné bonusy alebo postihy k Move, hodom na Advance alebo hodom na Charge.

Malicious Volleys

Táto vlastnosť sa rieši Rapid Fire boltre. Jednotka využíva Rapid Fire ak je v polovičnej vzdialenosti dostrelu zbrane, alebo je INFANTRY a ostala stacionárna, alebo to je TERMINATATOR jednotka. Malicious Volleys sa dokonale kombinuje s Inexorable Advance vďaka čomu budú vaši Plague marines strieľať vždy v Rapid Fire režime.

Deadly Pathogens

Jedná sa o vylepšenia pre Plague Weapons, ktoré nosia Death Guard CHARACTERS. Môžete si za body takéto zbrane vylepšiť. Jedným z vylepšení je Viscous Death, ktoré je v prvom rade určené pre zbrane s náhodným počtom výstrelov. Toto vylepšenie vám umožni prehodiť hod určujúci množstvo útokov.

Dokonalým kandidátom na takéto vylepšenie je nový charakter – Lord of Virulence. Tento model nesie Twin plague sweeper. S vylepšením tu hovoríme o zbraní, ktorá má 2D6 útokov s možnosťou prehodenia týchto hodov zadarmo, ktorá automaticky zasahuje nepriateľa a dokáže woundovať na 3+ bežného Space Marines a s prehodom jednotky na wound, lebo je to Plague Weapon.

Remorseless

Remorseless budú mať všetky CORE INFANTRY jednotky (napríklad Plague marines, Death Guard Possesed, Blightlord Terminators a Deathshroud Termiators). Táto vlastnosť dáva týmto jednotkám imunitu voči postihom pri Attrition teste.

Disgustingly Resilient

Táto ikonická vlastnosť sa dočkala veľkej zmeny. Pôvodná verzia z 8. edícia dával všetkým Death Guard jednotkám 5+ FNP (ignorovanie zranenia pri hodení 5+ na D6 kocke). Jej nová verzia znižuje množstvo udelených zranení o 1, bez potreby hodu. Znamená to teda, že na zabitie Plague marine jednou ranou potrebujete zbraň s damage 3. Toto je veľká zmena.

Contagions of Nurgle

Táto vlastnosť funguje len ak sú vo vašom Army liste len Death Guard jednotky. Je to teda mono tematická vlastnosť, ktorá nefunguje v tkz. Chaos polievke. Contagions of Nurgle funguje v podobe chorobnej aury, ktorá sa každým kolom rozširuje. Prvé kolo začína s dosahom 1 palca a posledné kolo má už dosah 9 palcov (viz. obrázok). Prvou „nákazou“ je Nurgle’s Gift (predpokladá sa viac nákaz). Táto nákaza znižuje Toughness nepriateľských jednotiek o 1, ak sa nachádzajú v dosahu Contagions of Nurgle.

Zdroj: Warhammer Community