Kategórie
Battle Reporty Novinky

Vojna o Bekrin V – Battle Report

5. pokračovanie kampane vojny o Bekrin máme za sebou. Prinášam vám krátky Battle report z bojov Ultramarines proti krutým Necronom

Chrámový svet Bekrin stratil vieru, stratil svetlo a hlavne stratil nádej. V nedávnych bojoch utrpeli sily Impéria drvivú porážku. Prastaré mocné relikvie boli stratené, alebo znesvätené nepriateľmi ľudstva. Velitelia jednotlivých častí obranných síl hľadali vinníka. Kapituly Adeptus Astartes začali vykonávať vlastné plány, ktoré považovali za najlepšie. Planetárne regimenty Astra Militarum sa ponorili ešte hlbšie do seba – prišli o vôľu bojovať a nepomáhali ani desiatky verejných popráv za dezerciu. Najvyššia rada Ecclesiarchy začala metať obvinenia na všetky úrovne svetského a sakrálneho života. Začalo sa masívne upaľovanie kňazov obvinených z kacírstva. Chrámový svet Bekrin stál pred priepasťou. Stačí posledný neopatrný krok a môže to dopadnúť katastrofou. Bojovníci Boha- Emperora sa musia zjednotiť. Adeptus Astartes museli ukázať, že bojujú ako jeden muž.

Zranenia kapitána Atreusa Maximusa z kapituly Ultramarines sa ešte úplne nezahojili. Vedel však, že musí ísť svojim mužom príkladom. Preto opäť stál na čele svojho útočného oddielu. Tentokrát však bude čeliť Necronom. Musia zabrániť v ich pokuse o aktiváciu záhadnej Xenos technológie, ktorú si na túto planétu doniesli. Jej účel bol pre kapitána nejasný.

Jednotku Ultramarines tvoril Scipius vo svojom pochodujúcom stroji (Invictor Tactical Warsuit), pätica skúsených veteránov so seržantom Titom (Tactical Space Marines) a jednotka Aggressorov pod vedením seržanta Brutusa (Aggressors). Kapitána sprevádzal veterán, ktorého zmrzačené telo uložené v posvätenom sarkofágu. Jeho meno bolo Trajan Geminus (Redemptor Dreadnought). Misie sa tiež zúčastnila pravá ruka kapitána – Lieutenant Maurus Kappa. O bleskové útoky sa mala postarať jednotka Inceptors, vedená seržantom Caltusom. Palebnú podporu zabezpečoval seržant Torrus (Eradicators).

Okolo temnej veže pretekanej zeleným, žiariacim svetom sa formovala Necronská obrana – 20 Necron Warriors, 6 Destroyers. Túto kovovú mašinériu viedol Overlord Khereph, ktorý sa viezol vo svojej Command Barge. Nechýbala ani jeho pravá ruka v podobe Royal Wardena. Xenos veliteľov chránili piati Lychguardi.

V misii sa prejavili tieto náhodne bojové podmienky:

War weary – postih 1 k S všetkým INFANTRY, BIKER, CAVALRY a SWARM modelom (dlhá vojna o chrámový svet Bekrin si vyberá svoju daň)

Ghost Vox – Pri použití Stratagemu si hráč hodí D6. Pri hode 1 nemá Stratagem efekt a hráč stratí CP. (prítomnosť tak starého a mocného Xenos nástroja rušil všetko vysielanie)

Screaming Winds – Jednotky, ktoré majú FLY (a nie su AIRCRAFT) nemôže prelietavať cez iné modely a nemôžu prelietavať cez budovy. (Búrka na planéte sa stále viac a viac zhoršuje).

+++Priebeh kampane nájdete na na spodku stránky+++

+++ CRUSADE MISION – INCURSION +++ 50PL+++

+++ RITUAL +++ info TU

+++ Deployment +++

Necronské sily dynastie Mephrit obraňovali perimeter Xenos veže (objective). Pri veži stál Overlord Khereph a Royal Warden. Pre nimi stáli v línii Lychguard a pred nimi vlna Necron Warriors. Na okraji bojiska čakala v zálohe jednotka Destroyerov.

Útočný oddiel kapituly Ultramarines sa postavil do ofenzívy, pripravený vyraziť čo najskôr k svojmu cieľu.

+++ 1.KOLO +++

Iniciatívy sa chopili Necroni (išli ako prvý). Necron Warriors sa presunuli do zničených budov smerom k Adeptus Astartes a strategickým bodom (objectives). Destroyers prileteli bližšie, aby boli na dostrel. Overlord Khereph rozdal rozkazy (My will be done a Protocol of the Eternal Guardian – Light cover pre všetky jednotky) Necron Warriors. Po presune Xenos jednotiek sa Overlord začal venovať aktivácii necronskej veže (objective – akcia Perform Rites). Zbrane Destroyerov začali hučať a žiariť. Boli zapnuté Extermination Protocols (Stratagem 2CP na prehadzovanie hodov na wound, ktorý vďaka Ghost Vox pravidlu nevyšiel). Ich cieľ bol jasný – Invictor Tactical Warsuit. Tentokrát ho Emperor ochraňoval. Po masívnej paľbe bol len čiastočne poškodený (dostal len 8 damage)! Preto sa musela zapojiť aj horda Necron Warriors, ktorí poškodili bojový oblek natoľko, že ostal zrútený na okraji malého lesíka. Scipius v ňom ostal zakliesnený, no stále žil. Bol však vyradený z boja. Časť Necron Warriors sa pridala k paľbe Royal Wardena s cieľom zabiť jednotku Eradicators. Tu sa ukázala sila Adeptus Astartes a ich genetická dokonalosť (Stratagem Transhuman Physiology 1CP – jednotka sa dá woundnuť len na 4+). Jeden Eradicator padol do prachu ruiny.

Ultramarines sa vydali vpred. Všetky časti útočnej jednotky sa presunuli k strategickým bodom na bojisku (objectives). Caltusovi Inceptori sa dostali po dlhom skoku veľmi blízko k nepriateľovi. Redemptor Dreadnought sa predral malým lesíkom a namieril si to priamo k horde Necron Warriors. Za chrbtom mu pristál kapitán Atreus a Lieutenant Maurus. Jednotka Aggressorov sa presunuli na dostrel. Eradicators vyšli z tieňa zničenej budovy a zastavili sa na okraji lesa. Seržant Titus zaujal so svojou jednotkou Tactical Space Marines obranné postavenie v útrobách ruiny. Prastarý veterán Trajan Geminus vo svojom Dreadnoughtovi namieril Heavy onslaught gatling cannon na necronských Destroyerov. Spolu s paľbou Eradicatorov sa podarilo vyradiť z voja až 5 strojov. Aggressori, Inceptori a zvyšné zbrane Dreadnoughta zničili väčšinu Necron Warriors. Tí sa však hneď po paľbe začalo opäť skladať do pôvodnej podoby. Nakoniec stálo na bojovom poli 10 kovových bojovníkov, ktorých chladné žiarivé oči mali v sebe len jediné – smrť. Inceptori opäť zapli motory a priskočili s rachotom medzi kovové telá Necron Warriors (Stratagem Hammer of Wrath 1 CP). Pri dopade boli zničený dvaja necronský bojovníci. V boji na blízko, ktorý nasledoval bol zničený ďalší Xenos a jeden Inceptor utrpel ľahké zranenie.

Necrons získali 10 VP (za vykonanie akcie Perform Rites)

+++ 2.KOLO +++

Necrons získavajú 20 VP – držanie dvoch objectives (spolu 30VP).

Royal Warden aktivuje Adaptive Strategy a rozkazuje zvyšku Necron Warriors ustúpiť z boja s Inceptormi a urobiť priestor pre presun Lychguardy. Druhý aktivovaný protokol bol Protocol of the Vengeful Stars (nepriateľ nedokáže využivať cover a vylepšuje vlastným jednotkám AP o -1 pri hodení 6 na hode na wound). Overlord aktivoval prastarý orb a skúsil dať do bojového stavu ešte viac Necron Warriors. Hviezdy mu však nepriali a z trosiek povstalo len pár kovových tiel. Posledný funkčný Destroyer sa presunul k objectivu, pripravený vypáliť. Bolo treba všetku snahu a sústredenú paľbu Necron Warriors a posledného Destroyera, aby boli Eradicators zničený. Ostali ležať medzi stromamy. Overlord Khereph prestal manipulovať s technológiou a snažil sa zastaviť postup Redemptor Dreadnoughta. Jeho výstrel však spôsobil len mierne poškodenie panciera. Veterán Trajan Geminus bol stále plne bojaschopný. Royal Warden zamieril na Aggressorov, no bez efektu. Lychgarda zapla energetické čepele a rozbehla sa proti Inceptorom. Všetci traja boli rozsekaní.

Ultramarines získali 20 VP (za kotnrolu dvoch objectives)

Ultramarines as chopili iniacíty. Redemptor sa rozbehol do línie Necronov, trhal pri tom stromy. V tesnom závese mu išlo velenie. Aggressors sa dostali na hranici leca (na 3 palce k objectivu), pripravení dokončiť do začali. Tactical Space Marines sa presunuli bližšie k objectvu. Adeptus Astartes s Lascannonom namieril na posledného Destroyera. Jeho telo vybuchlo. Redemptor zamieril hlavnou zbraňou na Lychguardu, menšie zbrane na Necron Warriors. Aggressors zapli svoje boltre na plnú automatiku a to čo nasledovalo bolo peklo. Sústredená paľba synov Primarcha Guillimana trhali kovové telá nepriateľov na malé kúsky. Ultramarines zničili všetkých Necron Warriors aj Lychguardu Na preživších necronov sa zvalila časť budovy, ktorá pripomínala sytko (špeciálny Stratagem Crumbling Grandeur za 1CP, ktorý dál 2 mortal woundy Lychguarde, ktorá stálu pri budove).

Necronskí Lordi pochopili situáciu na bojisku, okamžite sa stiahli a ponechali svoj prastarý artefakt v rukách Impéria. Ultramarines zabránili v snahe o jeho aktiváciu a snáď dopomohli k zjednoteniu obranných sil planéty.

+++ ZÁVER +++PRIEBEH KAMAPNE +++

Ultramarines zabránili v aktivácii necronského obelisku a tým dali Impériu šancu opäť sa zjednotiť.

Xenos armáda T’AU Empire sa dostala pod útok hordy Tyranidov, ktorý im (možno skôr náhodou, ako úmyslom) zabránili v zapnutí špeciálneho vysielača, ktorý mal povolať nove sily do vojny o chrámový svet Bekrin.

Grey Knights sa rozhodli dať veci do poriadku a stretli sa v otvorenom boji s bratmi z kapituly Brazen Claws. Kapitán Storrgos Terrek sa v závere boja sklonil pred múdrosťou Ortusa Ortyriana a tak Grey Knights zaviedli rád a hierarchiu velenia medzi kapitulami Adeptus Astartes.

Posledný boj je medzi elitnými bojovníkmi kapituly Deathwatch a skazenou légiou Death Guard.

Pokračovanie nabudúce

IMPERIUM vs. XENOS & HERETICS

7:8

Ultramarines: 3 WINS

DeathWatch: 1 WIN

Grey Knights: 2 WIN

Brazen Claws: 1 WIN

Death Guard: 2 WINS

T’AU Empire: 2 WINS

Tyranids: 3 WINS

Necrons: 1 WIN

Zdroj: Archív autora