Kategórie
Novinky

Death Guarda tieto Vianoce nestihne!

Zlá správa pre všetkých fanúšikov a hráčov hnilobnej légie Death Guard. Tieto Vianoce to Mortarion nestihne, ale aspoň vieme ako bude vyzerať.

Games Workshop zverejnil nemilú správa pre všetkých fanúšikov a hráčov hnilobnej a skazenej Chaos légie – Death Guard. Už nejaký čas vieme, že na december bolo naplánované vydanie dvoch nových kódexov. Prvý bol kódex pre Blood Angels. Nasledovať mal kódex Death Guard.

Toho sa však tento kalendárny rok nedočkáme! Games Workshop sa vo svojej správe ospravedlňuje a vysvetľuje, že sa jedná o kritické zlyhanie do strany dopravy a distribúcie, čo mu pri súčasnej pandemickej situácii vo svete musíme veriť. Nový kódex, terén a nový charakter Barbarus budú na pláne hneď začiatkom roka 2021. Neradostná to správa.

Ako cenu útechy si môžete stiahnuť pozadie do mobilu/PC (bez komentára). Tou druhou cenou útechy je odhalenie Datasheetu jednej z naj-ikonickejších postáv légie Death Guard a celého univerza Warhammer 40.000 – samotného démonického Primarcha Mortariona.

Poďme sa spolu pozrieť na zmeny, ktoré tento model čakajú.

 1. Toughness sa zvýši na 8 /bola 7/
 2. Attack sa zvýši na 7 /bola 6/
 3. The Latern má znížený range na 12 /bola 18/
 4. Silence – Eviscerating Blow ma damage D3 + 3 /bol D6/
 5. vlasnosť Primarch of the Death Guard sa zmenila na prehadzovanie všetkých hodov na hit pre jednu DEATH GUARD CORE a DEATH GUARD CHARACTER jednotku, ktorú si hráč určí v Command Phase a táto jednotka musí byť 6 palcov od Mortariona.
 6. pribudla vlastnosť Lord of the Death Guard – prehadzovanie jednotiek pri hode na hit pre všetky DEATH GUARD CORE jednotky do 6 palcov od Mortariona.
 7. pribudla vlastnosť Daemon Primarch – tento model musí byť Warlord
 8. Host of Plagues sa kompletne zmenila – teraz si budete môcť vybrať rôzne Warlord traity. Udeľovanie mortal woundov do 7 palcov vo Fight phase je preč.
 9. Toxic Presence je nová vlastnosť, vďaka ktorej má tento model tvári, že je vo 4 kole pre účeli pravidla vlastnosti Contahions of Nurgle.
 10. Strata vlastnosti Death to the False Emperor
 11. Strata vlastnosti Hateful Assault

Zdroj: Warhammer Community