Kategórie
Novinky

Prvé slizké pravidlá pre Death Guard

Games Workshop odhalil prvé pravidlá z nového kódexu légie Death Giuard v 9. edícii.

Začína December a práve v tento mesiac by sa mali dočkať pozornosti všetci hráči skazenej, hnijúcej a páchnucej légie chaosu – Death Guard. Totižto práve na Vianoce sa k nim dostane nový kódex, ktorý by ich mal priviesť do hrania 9. edície Warhammer 40.000 v plnej kráse. Games Workshop sa troška rozpísal o niektorých novinkách, ktoré v tomto kódexe nájdeme.

Prvý na ranu prichádzajú Plague Marines. Tí sa dočkajú vylepšeného datasheetu – dostanú navyše Wound na Attack. Takto sa bez problémov vyrovnajú Primarisom z Impéria.

Už doteraz boli títo bojovníci Chaos-Boha Nurgle veľmi odolní a nedali sa len tak vymazať z bojiska. S novým kódexom sa z nich však stane skutočná hrozba. Okrem toho budú mať pravidlá s názvami Remorseless a Contagions of Nurgle. Zatiaľ nevieme presne, čo to znamená, môžeme len tušiť že sa jedno o starú známu Disgusting Resilient (5+ FNP) a pravdepodobne udeľovanie mortal woundov v boji na blízko.

Ďalšie informácie sa týkajú démonickým Possesed. Táto jednotka mala vlastnosť Writhing Tentacles, ktorá im dávala D3 útokov v boji na blízko. Podržte si klobúky – táto jednotka bude mať s príchodom nových pravidiel rovno 4 útoky (bez žiadneho hádzania)! Ich zbrane s názvom Horrifying mutations sa tiež dočkajú vylepšenia. Dostanú charakteristiku Plague weapon (prehadzovanie jednotiek na wound v boji na blízko). To však stále nie j všetko! Possesed budú obdarovaní hnilobou Nurgla a dostanú +1 Toughness a vlastnosti Remorseless a Contagions of Nurgle.

Tretia odhalená kategória pojednáva o Deamon Engines. Tieto démonické stroje sa dočkajú v légii Death Guard veľkých zmien a to hlavne pozitívnych. Okrem ikonických Myphitic Blight-Haulers a Plagueburst Crawlers sa môžeme pozrieť na Defiler. Ten bude lepší v streľbe, boji a bude mať ešte viac útokov.

Zdroj: Warhammer Community