Kategórie
Kampaň Novinky

Vojna o Bekrin – Kapitola V – Búrka

Chrámovy svet Bekrin krváca. Velenie imperiálnych armád je roztrieštené. Kto je nepriateľ a kto spojenec?

Chrámový svet Bekrin prvé dni vojny prežil. Boje boli kruté a mestá na povrchu planéty sa premenili na trosky. Vlny Tyranidov decimovali obranné valy, no napokon narazili na útes. Touto pevnou skalou bol kapitán z radou Adeptus AstartesAtreus Maximus z kapituly Ultramarines. Na bojisku ostal ako posledný. Jeho hrdinstvo však znamená len začiatok temných dní, ktoré sa ženú k bránam planéty. Všetci dobre vedeli, čo znamená ticho rozliehajúce sa zničenými ulicami chrámového sveta. Bolo to TICHO pred búrkou.

Do zničených trosiek chrámových miest boli vyslané desiatky imperiálnych patrol. Pátrali po nepriateľoch ľudstva. To na čo narazili však stálo Impérium nemálo KVAPIEK krvi. Odpor bol tvrdý a krvavý. Do Greyhell Warzone sa opäť dostala bojová výprava T’AU Empire. Zradní Xenos prekvapili bratov z kapituly Brazen Claws a donútili ich ustúpiť. Vlny Tyranidov sa pomaly spamätávajú z prvej porážky a zdecimovali kill team Deathwatch. Skazená Légia Death Guard vyslala proti Grey Knightom nechutný výplod Chaosu – Daemon princa. Ten sa nechal poraziť, no súčasne úskokom a zradou získal dôležité body na fronte. Ultramarines narazili na patrolu Necronov. Emperor nad nimi našťastie bdel a podarilo sa im Nekronské sily poraziť (viac info. TU)

Boje však ani zďaleka neskončili. Vrchné velenie Ecclesiarchy a generálne velenie planetárnej obrany sa rozhodlo pre nový plán. Je načase zastaviť túto inváziu skôr ako bude neskoro. Impérium vyšle malé, rýchle patroly do miest, v ktorých sa podľa informačných analýz, nachádzajú veliteľské zložky nepriateľa. Bez velenia budú nepriatelia ľahkou korisťou pre neporaziteľné sily všemocného Emperora (viac info. TU).

Tento nebezpečný plán vyšiel. Impérium uspelo na každom fronte a na istý čas zastavilo postup nepriateľov ľudstva. Brazen Claws vlákali veliteľa síl T’AU Empire, Star Fire Shas’O Ais Keshana, do pasce a porazili. Kapitán Atreus Maximus bol síce zranený, no jeho bratia zahnali Death Guard Daemon princa do warpu. Watch Captain Raziel, z kapituly Deathwatch, vykonal riskantný manéver a vylodil sa priamo uprostred hordy Tyranidov. Jeho riskovanie však prinieslo požadovaný výsledok. Hive Tyrant padol. Ortus Ortyrian, veliteľ mocných Grey Knights, zahnal Necronskú légiu na útek. Impériu mohlo v ten deň oslavovať veľké víťazstvo.

Radosť z výhry však netrvala dlho. Chrámovým svetom Bekrin sa začínali šíriť správy, že nepriatelia pátrajú po prastarých relikviách najsvätejšej rady Ecclesiarchy. Zvesti sa pomaly menili na skutočnosť a sily Impéria boli opäť vyslané do boja s cieľom zastaviť plány skazeného Chaosu a zradných Xenos. Na zničené, zakrvavené ulice chrámového sveta Bekrin sa spustil DÁŽĎ (viac info TU)

Impérium zlyhalo! (battle report TU) Xenos a légie nepriateľa nášho Emperora sa zmocnili prastarých relikvií. Táto strata zasiahla hlboko každého imperiálneho bojovníka. Morálka sa začala rozpadať. Brat obviňoval brata a každý zrazu riešil vojnu po svojom. Každá zložka imperiálnej armády bojovala samostatné, bez centrálneho velenia, ktoré stratilo dôveru. Schyľovalo sa ku katastrofe. Silnejúca BÚRKA bola ako predzvesť zlomu, po ktorom bude nepriateľom človeka, človek samotný a nie len cudzí Xenos bojovníci, či výplody warpu. Podarí sa priniesť svetlo Emperora na chrámový svet Bekrin?

„Každá zložka obrany chrámového sveta Bekrin jednala na vlastnú päsť. Každá mala vlastný šialený plán, ako poraziť nepriateľov Impéria. Tieto plány nehľadeli na vlastné straty. Boli to zúfale plány, ktoré by mohli planétu skôr zničiť, ako zachrániť. Imperium sa musí opäť zjednotiť. Bratia musia zas stáť bok po boku čelom ku skutočnému nepriateľovi. Podarí sa to?“

+++Armády bojujúce o osud chrámovej planéty Bekrin+++

# Grey Knight, Ortus Ortyrian _ Jožko (IMPÉRIUM) 1 WIN

# Deathwatch, Watch Master Valatar_ Matej (IMPÉRIUM) 1 WIN

# Ultramarines, kapitán Atreus Maximus_ Martin (IMPÉRIUM) 2 WINS

# Brazen Claws, Primaris kapitán Storrgos Terrek_ Jakub(IMPÉRIUM) 1 WIN

#

# Death Guard, Daemon Prince Mangeichor_Dlabin (CHAOS) 2 WINS

# Tyranids, Kronos Hivefleet, Devourers Shadow_Marek (TYRANIDS) 2WINS

# Necrons, Overlord Khereph_Patrik (NECRONS) 1WIN

# T’AU Empire, Commander Shas O´N´wern´or´es´moa´shi_Michal (T’AU EMPIRE) 2WIN

+++ CRUSADE MISION – INCURSION +++ 50PL+++

+++ RITUAL +++

Keďže je vojna o planétu Bekrin ešte viac chaotická a imperiálne sily súperia proti sebe, táto misia sa môže vybojovať aj medzí frakciami s rovnakým keywordom (XENOS, IMPERIUM, CHOAS).

Pre túto misiu si môžu hráči vybrať dve AGENDAS (sekundárnu úlohu). Zoznam nájdete TU.

V tabuľke nižšie môžete nájsť os, v ktorej je jasná postupnosť frakcii, ak sa stretnú dve s rovnakým Keyworldom. Frakcia bližšie k IMPERIUM bude hrať za IMPERIUM. Frakcia bližšie k XENOS & HERETICS bude hrať za XENOS & HERETICS. Defender sa snaží dokončiť skazený chaos rituál, spustiť planetárnu obranu, či orbitálne bombardovanie alebo zapnúť záhadnú Xenos technológiu.

Druhá príbehová misia sa bude riadiť doplnkovými pravidlami z knihy Psychic Awakeing: Pariah, Theatre of War – DERELICT WORLD.

Zdroj: Archív autora