Kategórie
Novinky

Nové odhalenia z Warhammer Preview Online – Decadence & Decay

Poďme sa spolu pozrieť na nové odhalenia, ktoré prinesol Warhammer preview online – Decadence & Decay.

Ako nám čas v izolácii pomalý plynie, pribúdajú ďalšie Warhammer Preview Online. Najnovší z nich niesol podtitul Decadence & Decay.

Fanúšikovia Warhammer 40.000 sa dočkali vskutku niekoľkých nečakaných odhalení. Prvým bolo predstavenie knihy s názvom War Zone Charadon Act 1: The Book of Rust. Táto kniha by mala byť veľmi podobná knižnej sérii Vigilus. Bude teda obsahovať príbehové detaily nového ťaženia légií Chaosu (Death Guard a Black Legion) vo vojnovej zóne Charadon. V knihe nájdeme príbehové pozadie, kľúčové udalosti a hlavne úplne nové pravidlá pre frakcie:

  • Death Guard
  • Adeptus Mechanicus
  • Imperial Knights
  • Drukhari 

Ústrednou postavou bude Typhus – spurný syn Mortariona, ktorý vedie svoje skazené sily na čele monštruóznej lodi Destroyer Hive. Tento obľúbenec Nurgla si nárokuje svety Metalica. V ceste mu však budú stáť sily Adeptus Mechanicus a Imperial Knights. To však nie je všetko a chaos vojny budú chcieť využiť pre svoj prospech Drukhari, ktorý sledujú vlastné ciele.

Táto kniha bude samozrejme prvá z novej série a nových pravidiel by sa tak mali dočkať všetky frakcie.

Sprievodnou knihou bude rozšírenie pre Crusade systém – Plague Purge Mission Pack. S podobnou sme sa stretli pri vydaní nového necron kódexu s názvom Pariah Nexus, ktorá prinášala do Crusade systému zo základných pravidiel množstvo noviniek v podobe unikátnych odmien, relikvií a samozrejme veľkého množstva misií. Plague Purge Mission Pack by mal byť podľa rovnakého vzoru a mal by slúžiť fanúšikom tohto herného systému sa ešte viac ponoriť do príbehového hrania Warhammer 40.000.

Už sa dávnejšie vedelo, že nás v januári 2021 čakajú dva nové kódexy – jeden imperiálny a jeden Xenos. Tak nejak sa čakalo, že Space Marines dokončia svojú sériu Supplementov a teda, že príde na radu kapitula Dark Angels. Tento predpoklad sa naplnil a GW dohady potvrdilo. Prvý imperiálny kódex 2021 bude Supplement pre záhadných Dark Angels. Okrem toho fanúšikovia súdili, že nás čaká ďalší Xenos kódex. Nevedelo sa však ktorý. Dnešným dňom je táto záhada vyriešená – prvým Xenos kódexom budú Drukhari!

Drukhari bude čakať:

  • Viac útokov
  • Vyšší damage
  • Smrtiaca efektívnosť ich spôsobu boja na celom bojisku

Táto frakcia je známa svojimi divokými nájazdmi a útokmi v menších skupinách. Toto všetko bude samozrejme možné s príchodom nového kódexu. Drukhari tak nebudú penalizovaný stratou CP kvôli novému Detachment systému. Samozrejmosťou budú nové Crusade pravidlá, ktoré vašich divokých bojovníkov ešte viac vyšperkujú v kampani.

Prvou odhalenou jednotkou je Incubi. Na obrázku vyššie môžete vidieť zásadne zmeny v ich zbraniach a štatistikách.

NovPreview Nov21 40k Boxout1ydhv

Dark Angels fanúšikovia sa môžu tešiť na:

  • Vypustite ešte rýchlejší a nebezpečnejší útok jednotiek Ravenwing
  • Pridajte rôzne jednotky (dokonca Dreadnoughtov) do elitnej kasty Deathwing
  • Lovte odpadlíkov s novými Stratagemami a Relikmi

V Deathwing Vanguard Detachmente a Ravenwing Outrider Detachmente získajú niektoré jednotky schopnosť Objective Secured – to dodá tejto armáde neuveriteľnú flexibilitu na bojisku a taktické možnosti.

Crusade pravidlá pre túto armádu sa zamerajú na lov odpadlíkov. Dokonca ich budete môcť vypočúvať! (viz. Requsition nižšie).

NovPreview Nov21 40k Boxout2uchas

Necromunda pokračuje v raste a najnovší prírastok k pravidlám sa bude zameriavať na House Van Saar, ktorý je známi svojou pokročilou technológiou. Kniha bude niesť názov House of Artifice a predstaví nám úplne nové príbehové pozadia tohto gangu, jeho históriu a ciele. Okrem toho bude v sebe zahŕňať všetky staré a nové pravidlá pod jednou „strechou“.

Kniha samozrejme nebude jediný zlepšovák pre tento gang. Dočkajú sa aj novej krabica, ktorá svojimi modelmi rozšíri rady týchto technologických gigantov.

Obrázku nižšie môžete vidieť Archeotekov – veteránov gangu, ktorý ovládli najsmrtonosnejšiu technológiu gangu. Na opačnej strane skúseností stoja Neoteks – najmladší členovia gangu, ktorí letia do bojov na svojich grav-cutteroch.

Týmto sa zoznam noviniek nekončí. Fanúšikovia Middle Earth – Strategy Battle Game sa dočkajú legendárneho Treebearda (v plaste) , ktorý bude sprevádzaný Merrym a Pippinom. Hráči Warhammer Underworld dostane novú warbandu – Khagra’s Ravagers. Táto warbanda patrí ku frakcii The Slaves to Darkness. Posledná novinka isto poteší hráčov Slaneesh armády vo svete Age of Sigmar. Tam sa vráti v plne novej podobe legenda – Sigvald.

Zdroj: Warhammer Community, YouTube