Kategórie
Novinky Recenzie

Recenzia: – Marneus Calgar (komiks) 2. diel

Prinášame vám krátku recenziu na druhž diel novej komiksovej série o Marneusovi Calgarovi.

GW a Marvel spojili sily. Vďaka tejto aliancii vznikol úplne nový projekt, ktorý poteší nadšencov komiksov a univerza Warhammer 40.000. Sériu komiksov odštartuje príbeh o Marneusovi CalgaroviChapter Masterovi kapituly Ultramarines. Jeho príbeh je rozdelený do piatich zošitov. Prvý diel bol viac menej úvodný. Na nasledujúcich riadkoch vám prinášame recenziu druhého dielu.

Komiks napísal Kieron Gillen a ilustroval Jacen Burrows. O farebnú stránku sa postarala Java Tartaglia a písmo mal na starosti Clayton Cowles.

Príbeh pokračuje na planéte Nova Thulium. Jedna stránka sa venuje stručnej histórií Impéria z obdobia známeho ako Horus Heresy, ktorá nám trošička predstavuje celý konflikt v 41. miléniu medzi silami Impéria a zrádnymi légiami, ktoré v súčasnosti útočia na hranice ľudstva v 13. Black Crusade. Chaos sa rozširuje na mesiaci Thulium Minor a Marneus Calgar začína nadobúdať ešte väčšie podozrenie, že niečo nie je v poriadku.

Spolu so svojimi mužmi a spoločníkom, Adeptom Mechanica, Quintusom Heximarom sa odoberá do prastarej pevnosti svojho rodu s cieľom vybudovať obrannú líniu pred nájazdmi prisluhovačov Chaosu. Tu sa opäť dostávame k spomínaniu hlavnej postavy na jej výcvik v detstve.

Dozvieme sa viac o situáciach, ktoré vznikli počas výcviku mladého Calgara a formovali jeho charakter. V závere príbehu čitateľov čaká veľké odhalenie. Týmto prvotným prekvapením to stále nekončí a nasleduje ďalší šok. Už nebudem nič viac prezrádzať, no týmto dielom sa odhalil poriadny kus tajomstva Marneusa Calgara, ikonickej postavy z univerza Warhammer 40.000. Môžeme si začať zvykať, že nie všetko je také, aké sa to na prvý pohľad zdá byť.

Ak bol prvý diel len taký úvod a šplhanie na kopec, druhý diel je jednoznačne už len kúsok od vrcholu. Záverečné odhalenie necháva čitateľovi nádej, že toto nebude len ďalší B-ečkový Warhammer 40k príbeh plný krvi (nie že by v tomto diele nebola, alebo jej bolo malo) ako vyzeral na prvý pohľad. Postupne sa nám odhaľuje legenda o Marneusovi Calgarovi a to vo veľkom štýle. Tento diel považujem za kvalitný kúsok päť dielnej skladačky. Tentokrát som z príbehu dostal viac ako som čakal.

Zdroj: Archív autora