Kategórie
Novinky

Štatistiky z hrania Warhammer 40k (november 2020)

Prinášame vám súhrn štatistík z portálu Goonhammer.com, ktorý spracoval momentálnu situáciu v hraní Warhammer 40.000.

Prinášame vám pár zaujímavých štatistík, ktoré perfektne spracoval portál Goonhammer. Tieto štatistiky boli spracované a základe informácií od samotných organizátorov urnajov a herných udalosti, aplikácii The ITC Battle App a Best Coast Pairings/Down Under Pairings.

Prvé štatistiky si posvietili na získavanie víťazných bodov za Primary Objectives, podľa toho, či ide hráč prvý alebo druhý. Tiež si možete pozrieť priemerné hodnoty získavania víťazných bodov za plnenie Primary Objectives v ďalších kolách hrania.

Druhá tabuľka nám ukazuje percentuálne pomery zisku víťazných bodov v druhom kole hrania, podľa toho kto išiel prvý alebo druhý.

Nasleduje tabuľka s pomerom výhier a prehier podľa toho, kto ide prvý. Údaje sú rozdelené podľa mesiacov od augusta po október.

Nižšie uvedená tabuľka zas ukazuje percentuálny pomer výhier jednotlivých frakcií vo vzťahu k prvému alebo druhému kolu. Tiež si môžete všimnúť percentuálny rozdiel medzi výhrami pri začatí ako prvý alebo ako druhý hráč.

Druhý tabuľka ukazuje percentuálny pomer výhier jednotlivých frakcií, ak ide hráč s touto frakciou ako druhý.

Ďalšie štatistiky zas ukazujú ako to dopadlo zo štartovným roll-offom, čiže hodom obidvoch hráčov, ktorý určuje, kto si môže vybrať, či pôjde prvý alebo druhý.

Nasledovná tabuľka ukazuje, ako ovplyvňuje výhru konkrétna misia. Samozrejme všetko sa uvádza s tým, že hráč ide prvý.

Ďalšia veľká téma štatistiky sú postavenia jednotlivých frakcií v súčasnej „mete“. V tabuľke nižšie môže vidieť postavenie frakcií podľa úspešnosti a koľko hier sa podieľalo na výpočte percentuálnej hodnote tejto úspešnosti.

Tabuľka nižšie sa venuje špeciálne frakcii Space Marines, ktorá sa ako prvá dočkala novej verzie kódexu a Suplementov. Je vidieť, že niektoré kapituly tejto frakcie zosilneli, iné boli oslabené.

Posledná tabuľka ukazuje, ako sú na tom jednotlivé frakcie so získavaním víťazných bodov v druhom kole za Primary Objectives. Opäť podľa toho, či ide hráč s danou frakciou prvý, alebo druhý.

Štatistiky máme za sebou. Viac informácií nájdete na Goonhammer.com

Zdroj: Goonhammer