Kategórie
Novinky

Prvé pravidlá z Deathwatch Supplementu

Prvé odhalené pravidlá pre Supplement Deathwatch.

Špecializovaná kapitula plná najelitnejších zabijakov z radov Adeptus Astartes sa onedlho dočká vlastnej knihy pravidiel – Supplementu. Reč je samozrejme o drsných bojovníkov Deathwatch, ktorý sa v 9. edícii Warhammer 40.000 presťahovali do spoločného Space Marines kódexu a teraz ich čaká súbor špeciálnych pravidiel v podobe vlastného Supplementu (ktoré poznáme už pri kapitulách Ultramarines, Iron Hands, Imperial Fists, White Scars, Salamanders a Raven Guard).

Deathwatch, rovnako ako zvyšné First Founding kapituly, dostanú prístup ku doktrínam. Avšak budú mať k nim vlastný, špeciálny prístup, ktorý im poskytne dostatočnú flexibilitu počas boja. Hráč si môže na začiatku kola vybrať doktrínu, ktorú chce a neriadi sa základnými pravidlami pre doktríny zo Space Marines kódexu. Sú tam samozrejme nejaké limity. Devastator Doctrine si môže zvoliť len jeden krát za hru. Tactical Doctrine si môže zvoliť maximálne dva krát za hru a Assault Doctrine maximálne tri krát za hru.

Deathwatch armáda je unikátna v tom, že dokáže vytvárať jednotky z rôznych druhov modelov – kill teams. V Supplemente nájdete dva úplne nové. Jedným z nich je Spectrus Kill Team, ktorý je celý tvorený bojovníkmi v Mk X Phobos zbrojach. Ak máte v takejto kombinovanej jednotke model Infiltrator alebo Infiltrator seržanta, získava jednotka vlastnosť Omni-Scrambler. Ak jednotka obsahuje model Incursor, jednotka získava vlastnosť Multi-spectrum Array. Ak tento kill team model Reiver, získava vlastnosť Terror Troops. Nižšie si môžete pozrieť, čo tieto vlastnosti robia.

Deathwatch sa tiež dostane k značnému množstvu Primaris posíl. Lovci Xenos si majú skutočne z čoho vyberať.

Teraz sa poďme pozrieť na niektoré odhalené Stratagemy. Prognosticating Volley (1CP) sa používa v Shooting phase, v ktorej si vyberiete DEATHWATCH jednotku, ktorá sa chystá vystreliť. Táto jednotka ignoruje niektoré, alebo všetky, penalizácie na hod na hit, ak cieľom jej streleckého útoku bude jednotka AELDARI.

Druhým odhaleným Stratagemom je Overkill (1CP). Stratagem sa používa v Shooting phase alebo Fight phase, po tom čo jednotka DEATHWATCH vykoná útok proti NECRONS jednotke. Protivník dostane postih 1 na hod na Reanimation Protocol pre túto jednotku.

Ďalším odhalením je Relic The Blackweave Shroud. Táto relikvia dáva svojmu nositeľovi bonus +1 k Toughness a vždy keď nositeľ stratí wound, kvôli udelenému mortal wound, hráč is hodí D6. Na hod 4+ toto zranenie ignoruje.

Deathwatch dostane svoju novú vlastnú Psychic disciplínu – Xenopurge. Prvou odhalenou psychic power je Neural Void. Táto psychic power ma vyvolávaciu hodnotu 7 a po úspešnom vyvolaní si hráč zvolí jednu nepriateľskú jednotku do 18 palcov od PSYKER jednotky, ktorá toto kúzlo vyvolala. Do hráčovej ďalšej Psychic phase dostane nepriateľská okúzlená jednotka postih -1 do Attacks charakteristiky (minimum je vždy 1, podľa základných pravidiel) a vždy keď táto jednotka deklaruje charge, cieľom jej chargu musí byť najbližšia z hráčovej armády.

Zdroj: Warhammer Community