Kategórie
Novinky

Obsah Imperial Armour: Compendium

Čo obsahuje Imperial Armour: Compendium?

Už o pár dní sa bude dať pred-objednať nova kniha pravidiel, ktorá privedie do univerza Warhammer 40.000 množstvo jednotiek z obdobia Horus Heresy. Samozrejme tieto jednotky už mali pravidlá pre Warhammer 40.000. Tentokrát však budú plne aktualizované a v súlade s pravidlami 9. edície Warhammer 40.000. V Imperial Armour: Compendium nájdete 191 prerobených datasheetov a to naprieč všetkými frakciami v hre. V takejto tlačenej podobe sa po prvý krát objaví Titan Legion and Chaos Titan Legion.

Na obrázkoch nižšie si môžete prezrieť kompletný obsah knihy.

Kniha bude obsahovať kód, ktorý vám sprístupní všetky datasheety a pravidlá vo Warhammer aplikácii.

Okrem nových datasheetov nájdete v knihe aj nové pravidlá. Príkladom nám môže byť ukážka Regimental Doctrine pre Death Korps of Krieg. Doktrína nesie názov Cult of Sacrifice. Jednotky s touto doktrínou ignorujú negatívne modifikátory pri Combat Attrition teste. Druhá vlastnosť sa týka CHARACTER a VEHICLE jednotiek. Ak je model s týmto key wordem zničení, môže po nepriateľskom útoku, ktorý ho zničil, hodiť D6 kockou. Pri hodení 4+, môže zaútočiť jednou svojou zbraňou na diaľku (ako keby bola Shooting phase) alebo vykonať jeden útok na blízko (ako keby bola Fight phase). Takýto model používa pri týchto útokoch charakteristiky, ako keby mal 1 wound. Po vyhodnotený tohto útoku je model zničený.

V knihe nájdete aj pravidlá a datasheety pre ikonické kapituly Space Marines ako Red Scorpions, Minotaurs, Blood Ravens, Astral Claws a Carcharodons. Budete si tak môcť užiť vo vašich Warhammer 40.000 armádach legendárnych bojovníkov ako Carab Culln the Risen a Asterion Moloc.

Na svoje si tiež prídu fanúšikovia Necronov, T’AU Empire alebo Chaos Space Marines.

Zdroj: Warhammer Community