Kategórie
Battle Reporty Novinky

Vojna o Bekrin IV – Battle Report

4. pokračovanie kampane vojny o Bekrin máme za sebou. Prinášam vám krátky Battle report z bojov Ultramarines proti zákerným Tyranidom.

Zvesti boli pravdivé! Nepriatelia ľudstva sa skutočne snažili zmocniť prastarých posvätných relikvií Impéria. Každý chrámový komplex sa ocitol pod útokom príslušníkov skazeného Chaosu alebo neľudských Xenos. Chrámy a tajomstvá, ktoré ukrývali, bolo potrebné ubrániť. Statoční Astartes sa opäť vydali do boja v snahe zabrániť katastrofe.

Kapitán Ultramarines, Atreus Maximus sa vydal so svojou jednotkou do chrámu svätej Paraxedes. Táto svätica viedla svoje Battle-sisters a jednotky imperiálnej gardy proti hordám Tyranidov na planéte Okassis. Svojou odvahou zachránila milióny životov. Keď planétu opustila posledná evakuačná loď, kontakt s Paraxedes a jej mužmi bol stratený. Nikto nevie, či stále bojuje, alebo padla za obeť Hive Fleet Kraken. Jej svätostánok musí ostať neporušený. Tyranidi si dobre pamätajú jej odvahu a silu.

Jednotku Ultramarines tvoril Scipius vo svojom pochodujúcom stroji (Invictor Tactical Warsuit), pätica skúsených veteránov so seržantom Titom (Tactical Space Marines) a jednotka Aggressorov pod vedením seržanta Brutusa (Aggressors). Kapitán pribral na túto úlohu aj nové posily. Prvou silou bol veterán, ktoré pozostatky boli uložené v posvätenom sarkofágu. Jeho meno bolo Trajan Geminus (Redemptor Dreadnought). Misie sa tiež zúčastnila pravá ruka kapitána – Lieutenant Maurus Kappa. O bleskové útoky sa mala postarať jednotka Inceptors, vedená seržantom Caltusom. Palebnú podporu zabezpečoval seržant Torrus (Eradicators).

+++Priebeh kampane nájdete na na spodku stránky+++

+++ CRUSADE MISION – INCURSION +++

+ THE RELIC + info TU

+++ Deployment +++

Tyranidi sa tlačili na pozostatky chrámu svätej Paraxedes. Jednotky Ultramarines sa snažili využiť kryt a vyčkávali na vhodnú príležitosť k proti-útoku. Aggressori boli vyslaní do záloh, aby v správnu chvíli zaútočili zo strany. Kapitán Atreus opäť vyriekol modlitbu proti Hive Tyrantovi (Relic Seal of Oath).

+++1.KOLO+++

Horda Tyranidov, sa za strašného revu Hive Tyranta, vydala vpred. Skupina Tyranid Warriors preskočila ruiny a dostala sa k soche, ktorá ukrývala prastarú relikviu. Hive Tyrant tiež prekonal prekážky a nechal sa obkolesiť Termagantami. Následne sa začal lámať vzduch a na zničených stenách chrámu sa objavila ľadová inovať. Mozog hnusného Neurothropa prebudil sily warpu. Hive Guarda spustila bombardovanie. Ich bio-granáty dopadali na všetky obranné línie Ultramarines. Monštrá známe pod menami Exocrine a Maleceptor pochodovali k svojmu cieľu – mäsu bojovníkov Impéria.

Trajan Geminus vo svojom Redemptor Dreadnoughtovi utrpel kritické poškodenie. Došlo k reťazovej reakcii a niekoľko výbuchov energetických článkov pohonu (hodenie 6 na výbuch). Tlaková vlna zasiahla seržanta Tita a jeho Tactical Squadu. Niektorí boli roztrhaní, iní prišli len o niektoré končatiny. Boli však vyradení z boja (udelil som si 6 mortal woundov pri D6 hode). Ďalšia obeť výbuchu bol jeden člen jednotky Eradicators.

Kapitán zavelil k útoku. Guľky lietali všade. Chrám sa premenil na strelnicu, ktorá držala pokope len zázrakom. Napriek všetkej snahe Ultramarines, Tyranidi neutrpeli žiadne kritické straty. Kde bolo svetlo Boha-Emperora? Kapitán Atreus Maximus pošepkal modlitbu. Musí Tyranidov zastaviť.

+++2.KOLO+++

Masaker pokračoval. K ťažkej paľbe Hive Guardy sa pridal Exorcine so svojim Bio-plasmickým kanónom. Línia Adeptus Astartes bola trhaná na kusy. Južná strana chrámu prakticky prestala existovať. Cela oblasť bola zahalená prachom, dymom a nechutným zápachom Tyranidov (Ultramarines prišli o všetky jednotky).

Kapitán Atreus otvoril oči. Bol cely pokrytý prachom a krvou. Videl roztrhané telá svojich bratov. Niektorí ešte žili a snažili sa bojovať do posledného dychu. Jeho pravá ruka, Maurus Kappa, z posledných síl zamieril a odstrelil hlavu hnusnému Termagantovi, ktorý sa objavil nad jeho ležiacim telom. Zelený sliz sa rozprskol do všetkých strán.

Bolo po boji. Zjazvený Hive Tyrant sa dočkal svojej pomsty. Bola to už len otázka času, kedy si pochutí na mäse zmrzačeného kapitána. Atreus čakal na smrť.

Odrazu sa na oblohe, nad chrámom, začali objavovať červené fľaky. Tie sa postupne zväčšovali až napokon pripomínala obloha krvavé rozbúrené more. Okamih na to sa červené fľaky premenili na rýchlo padajúce objekty. Boli zahalené ohňom. Blížili sa k povrchu planéty závratnou rýchlosťou. Ich príchod bol sprevádzaný ohlušujúcim dunením. Tyranidi začali syčať, skučať a vrešťať. Ich pohľady boli uprené vysoko, na búrlivé divadlo na oblohe. Atreus zaostril znak a v momente keď uvidel, to čo vidia Tyranidi, objavil sa mu na zakrvavenej tvári bolestný úsmev. Boli to Drop Pody so znakom kapituly Ultramarines.

Posledné čo zachytil, pred padnutím do bezvedomia, bol neľudský pohľad Hive Tyranta plný nenávisti a hladu. Tento boj sa tu ešte nekončí. Tyranidi sa zmocnili prastarej mocnej relikvie a dali sa na ústup. Svoj cieľ splnili a kapitán kapituly Ultramarines, Atreus Maximus tentokrát zlyhal.

+++ ZÁVER +++PRIEBEH KAMAPNE +++

Útoky na chrámy boli brutálnejšie ako sa pôvodne čakalo. Ultramarines utrpeli ťažkú porážku (bol zabitá každá jedena jednotka na bojisku – Tyranidom to trvalo až 2 kola). Tyranidi sa zmocnili prvého imperiálneho Relicu (Master-crafted Armour).

Grey Knights a ich Ortus Ortyrian neuspel v boji proti nevrátenému Chaos Daemon princovi Mangeichorovi, ktorý dokázal obsadiť chrám takmer sám. Jeho návrat z warpu ho očividne posilnil a znesvätenie imperiálnej relikvie v jeho rukách bude mať katastrofický dopad na morálku obyvateľov planéty Bekrin. Légia Death Guard sa stále viac a viac rozťahuje (získala Relic Frenzon Injector)

Primaris kapitán Storrgos Terrek a jeho bratia z kapituly Brazen Claws boli vytlačený zo svojich pozícií a légia Necronov sa zmocnila ďalšej relikvie (Laurels of Victory)

Posledný na koho sa upierajú pohľady Ecclesiarchy a vrchného velenia obrany planéty, sú veteráni Watch Mastera Valatara z kapituly Deathwatch. Iba oni majú šancu odvrátiť katastrofálnu porážku Impéria. Musia poraziť Commandera Star Fire Shas’O Ais Keshana z T’AU Empire. Táto úloha sa im však nepodarila splniť a Deathwatch v závere bojov stratil prastarú relikviu Impéria.

Pokračovanie nabudúce

IMPERIUM vs. XENOS & HERETICS

5:7

Ultramarines: 2 WINS

DeathWatch: 1 WIN

Grey Knights: 1 WIN

Brazen Claws: 1 WIN

Death Guard: 2 WINS

T’AU Empire: 2 WINS

Tyranids: 2 WINS

Necrons: 1 WIN

Zdroj: Archív autora