Kategórie
Novinky

Nové pravidlá, držiak, krabice a jednotky

Space Wolves a Deathwatch sa dočkajú nového Supplementu, na trh sa dostane nový držiak a krabice a nové pravidlá pre jednotky Forge World.

Pomaly ale isto sa blížime k mesiacu november! To pre hráčov Warhammer 40.000 znamená príchod nových pravidiel/kníh. Konkrétne to budú supplementy pre Space Wolves a Deathwatch.

Už od budúcej soboty (31.10.2020) si budú môcť hráči frakcií Space Wolves a Deathwatch pred objednať nové supplementy. Tieto frakcie prešli pod spoločný kódex Space Marines (vo 8. edícii mali vlastne kódexy) a tak im už za krátko vychádza vlastný supplement, ktorý tieto základné pravidlá rozšíri o ich vlastne špecifikácie a jednotky. So systémom supplementov sme sa už mohli stretnúť pri vydaní Space Marines kódexu 2.0 na konci 8. edície (vtedy sa ho dočkali Ultramarines, Salamanders, White Scars, Raven Guard, Imperial Fists a Iron Hands).

Samozrejme si môžete dopriať troška viac luxusu a zadovážiť si „limitovanú“ verziu týchto kníh, ktorá má obrázok na obálke na celej ploche.

Okrem toho fanúšikov čakajú nové krásne kocky a balíček kariet, v ktorom nájdete nové Stratagemy, psychic powers a litánie.

Supplement pre Space Wolves má tiež malé eso v rukáve. Bude v ňom totižto predstavená úplne nová jednotka s názvom Hounds of Morkai. Táto jednotka bude vlastné len nová verzia jednotky Reivers, ktorá bude zameraná na lov psykerov.

To stále nie je všetko! Spolu s novými Supplementami sa na poličky obchodov dostanú aj úplne nové COMBAT PATROL boxy. Tie budú slúžiť ako štartovný balíček a ich obsah vám umožní okamžite hrať herný režim PATROL (25PL).

Okrem toho sa dostanú na trh aj samostatne predajne modely, ktoré boli doteraz dostupné len v celých setoch. Jedná sa o Ragnara Blackmanea, Ghazghkulla Thraka a Makariho (Prophecy of Wolf box). Okrem toho sa tiež dočkáme samostatne predajnej krabice s jednotkou Outriders (Indomitus box alebo Commander edition starter set).

Ďalšia novinka, bude nová verzia stojanu vašich modelov pri maľovaní. Mal by byť o niečo pohodlnejší a mal by mať lepšie držanie a ergonomiku.

Fanúšikovia Forge World modelov sa tiež istotne potešia. Už čoskoro sa im dostane do rúk nová kniha pravidiel pre tieto jednotky, ktoré sa budú dať hrať vo Warhammer 40.000. Imperial Armour Compendium bude obsahovať 191 vylepšených, prerobených datasheetov! V knihe bude samozrejme aj kód, ktorý vám tieto informácie sprístupni vo Warhammer 40.000 aplikácii.

Zdroj: Warhammer Community