Kategórie
Novinky

Codex ROADMAP

Poznáme poradie vydávania nových kódexov.

Codex Space Marines a Codex Necrons máme za sebou. Tým samozrejme nové kódexy len začínajú a my už vieme ako to bude pokračovať. GW odhalili plán vydávania nových kódexov pre 9. edíciu Warhammer 40.000.

November bude patriť kapitulám Space Wolves a Deathwatch. Nebude sa jednať o plnohodnotné kódexy, ale o Supplementy, s ktorými sme sa mohli zoznámiť na konci 8. edície pre kapituly Ultramarines, White Scars, Iron Hands, Imperial Fists, Raven Guard a Salamanders. Dôvod tejto zmeny je jednoduchý. Space Wolves, Deathwatch, Blood Angels a Dark Angels prechádzajú pod spoločný kódex Space Marines a tak sa dočkajú len dodatočného Supplementu. Zatiaľ dostali tieto frakcie len FAQ, ktoré nahrádzajú ich originálne kódex pravidlá.

December bude v znamení Blood Angels a prvej non-Imperium armády – Death Guard. Táto Chaos frakcia má najstarší kódex v hre, takže si pozornosť isto zaslúžila.

Január ostáva čiastočne zahalený tajomstvom. Z obrázkov nám je však jasné, že sa jedná o frakciu Impéria a Xenos. Podľa únikov a predpokladov by to mal byť Supplement pre Dark Angels. Xenos stále ostáva záhadou.

Zdroj: Warhammer Community