Kategórie
Kampaň Novinky

Vojna o Bekrin – Kapitola IV – Dážď

Vojna o Bekrin pokračuje. Tentokrát bude musieť Impérium ochrániť prastaré a mocné relikvie. Kapitola IV – DÁŽĎ.

Chrámový svet Bekrin prvé dni vojny prežil. Boje boli kruté a mestá na povrchu planéty sa premenili na trosky. Vlny Tyranidov decimovali obranné valy, no napokon narazili na útes. Touto pevnou skalou bol kapitán z radou Adeptus AstartesAtreus Maximus z kapituly Ultramarines. Na bojisku ostal ako posledný. Jeho hrdinstvo však znamená len začiatok temných dní, ktoré sa ženú k bránam planéty. Všetci dobre vedeli, čo znamená ticho rozliehajúce sa zničenými ulicami chrámového sveta. Bolo to TICHO pred búrkou.

Do zničených trosiek chrámových miest boli vyslané desiatky imperiálnych patrol. Pátrali po nepriateľoch ľudstva. To na čo narazili však stálo Impérium nemálo KVAPIEK krvi. Odpor bol tvrdý a krvavý. Do Greyhell Warzone sa opäť dostala bojová výprava T’AU Empire. Zradní Xenos prekvapili bratov z kapituly Brazen Claws a donútili ich ustúpiť. Vlny Tyranidov sa pomaly spamätávajú z prvej porážky a zdecimovali kill team Deathwatch. Skazená Légia Death Guard vyslala proti Grey Knightom nechutný výplod Chaosu – Daemon princa. Ten sa nechal poraziť, no súčasne úskokom a zradou získal dôležité body na fronte. Ultramarines narazili na patrolu Necronov. Emperor nad nimi našťastie bdel a podarilo sa im Nekronské sily poraziť (viac info. TU)

Boje však ani zďaleka neskončili. Vrchné velenie Ecclesiarchy a generálne velenie planetárnej obrany sa rozhodlo pre nový plán. Je načase zastaviť túto inváziu skôr ako bude neskoro. Impérium vyšle malé, rýchle patroly do miest, v ktorých sa podľa informačných analýz, nachádzajú veliteľské zložky nepriateľa. Bez velenia budú nepriatelia ľahkou korisťou pre neporaziteľné sily všemocného Emperora (viac info. TU).

Tento nebezpečný plán vyšiel. Impérium uspelo na každom fronte a na istý čas zastavilo postup nepriateľov ľudstva. Brazen Claws vlákali veliteľa síl T’AU Empire, Star Fire Shas’O Ais Keshana, do pasce a porazili. Kapitán Atreus Maximus bol síce zranený, no jeho bratia zahnali Death Guard Daemon princa do warpu. Watch Captain Raziel, z kapituly Deathwatch, vykonal riskantný manéver a vylodil sa priamo uprostred hordy Tyranidov. Jeho riskovanie však prinieslo požadovaný výsledok. Hive Tyrant padol. Ortus Ortyrian, veliteľ mocných Grey Knights, zahnal Necronskú légiu na útek. Impériu mohlo v ten deň oslavovať veľké víťazstvo.

Radosť z výhry však netrvala dlho. Chrámovým svetom Bekrin sa začínali šíriť správy, že nepriatelia pátrajú po prastarých relikviách najsvätejšej rady Ecclesiarchy. Zvesti sa pomaly menili na skutočnosť a sily Impéria boli opäť vyslané do boja s cieľom zastaviť plány skazeného Chaosu a zradných Xenos. Na zničené, zakrvavené ulice chrámového sveta Bekrin sa spustil DÁŽĎ.

Ulice mesta boli plne trosiek, mŕtvych tiel a pozostatkov krutých bojov. To všetko sa miešalo v potokoch špiny, krvi a blata, ktoré naberali s neutíchajúcim DAŽĎOM na sile. Raz za čas preťali oblohu žiarivé blesky. Imperiálne sily sa vydali na pochod. Nepriatelia ľudstva pátrali po prastarých artefaktoch, ktorých znesvätenie by znamenalo pre tento svet katastrofu. Museli ich zastaviť. Tam niekde v DAŽDI sa schováva osud tejto planéty.

+++Armády bojujúce o osud chrámovej planéty Bekrin+++

# Grey Knight, Ortus Ortyrian _ Jožko (IMPÉRIUM) 1 WIN

# Deathwatch, Watch Master Valatar_ Matej (IMPÉRIUM) 1 WIN

# Ultramarines, kapitán Atreus Maximus_ Martin (IMPÉRIUM) 2 WINS

# Brazen Claws, Primaris kapitán Storrgos Terrek_ Jakub (IMPÉRIUM) 1 WIN

#

# Death Guard, Daemon Prince Mangeichor_Dlabin (CHAOS) 1 WIN

# Tyranids, Kronos Hivefleet, Devourers Shadow_Marek (TYRANIDS) 1WIN

# Necrons, Overlord Khereph_Patrik (NECRONS)

# T’AU Empire, Commander Star Fire Shas’O Ais Keshan_Rado (T’AU EMPIRE) 1WIN

+++ CRUSADE MISION – INCURSION +++ 50PL+++

+THE RELIC+

Strana so XENOS/CHAOS key wordom si vyberá, či chce ísť prvá alebo druhá. Navyše si XENOS/CHAOS hráči vyberajú Relic (odmenu za výhru) pred misiou. Ak by misiu vyhral hráč za IMPERIUM, jeho odmena bude práve tento vybratý Relic.

Pre túto misiu si môžu hráči vybrať dve AGENDAS (sekundárnu úlohu). Zoznam nájdete TU.

Druhá príbehová misia sa bude riadiť doplnkovými pravidlami z knihy Psychic Awakeing: Pariah, Theatre of War – FORGE WORLD (Vzhľadom k hustému dažďu). Pravidla pre Objective budú použité z knihy Psychic Awakening: Pariah, Theatre of War – War-Torn Shrine World (v strede mapy je relikvia Impéria).

Zdroj: Archív autora