Kategórie
Novinky

Čo je Flashpoint?

Októbroví White Dwarf prinesie čitateľom a hlavne fanúšikom Warhammer 40.000 nový druh článku, ktorý bude niesť názov Flashpoint.

Októbroví White Dwarf prinesie čitateľom a hlavne fanúšikom Warhammer 40.000 nový druh článku, ktorý bude niesť názov Flashpoint. V tejto kategórii nájdu hráči nové kampane, ktoré sa odohrávajú v rôznom čase na rôznych miestach a to všetko naprieč celým Warhammer 40.000 univerzom.

Flashpoint prinesie samozrejme nové príbehové pozadie konfliktu a špeciálne pravidlá. Prvé bojisko je zasadené v Systéme Argovon.

Akcia sa bude diať v Pariah Nexus. Argovon System je jeden z hraničných systémov Zone of Silence. Táto oblasť je kriticky dôležitá pre Necronov a Impérium. Záujmy Impéria zastupuje Battle Group Kallides, imperiálna flotila, vyslaná samotným Roboutem Guillimanom ako časť Indomitus Crusade.

Sily Impéria čelia spojeným légiám dynastie Szarekhan a Oruskh, ktorých pozornosť upútala sieť Noctilith pylónov. V oblasti sa tiež začínajú šíriť správy o prítomnosti Aeldarov. Ich ciele sú však stále nejasné.

Okrem podrobných informáciach o Systéme Argovon a jeho 6 svetov, sa bude prvý Flashpoint článok venovať Task Force XI, jedna z sub-divízií Battle Group Kallides, pod velením High Field Marshala Janred Remko Hynflaagera.

Kampaň, jej príbehové pozadie, a samozrejme nové pravidlá priamo súvisia s najnovším prírastkom Crusade systému – Beyond the Veil Mission Pack. Hráči sa tak budú môcť ešte viac ponoriť a preskúmať smrtiaci Pariah Nexus. Celkovo je obsah Flashpoint článkov zameraný na Narrative Play a je plne kompatibilný s Crusade systémom.

Súčasťou pravidiel bude aj nový Theatre of War balíček a špeciálne Campaign Agendas.

Zdroj: Warhammer Community