Kategórie
Battle Reporty Novinky

Oertha padla!

20. júna 2020 sa konal posledný event zo série bojov o umierajúcu ťažobnú planétu Oertha v systéme Jericho Reach. Event sa konal v herni MagicHammer v Žiline. Na evente sa zúčastnilo 6 hráčov, ktorí sa snažili zmocniť tejto planéty a uchmatnúť pre seba jej tajomstvá. Oertha mala pred sebou svoje posledné dni.

Prvá vlna bojov prebiehala medzi jednotkami Ultramarines (Martin) a Death Guard (Dlabin). Ultramarines držali bojovú líniu a nedovolili skazeným silám Nurgla preraziť. Napokon sa im podarilo odraziť každú jednu vlnu hnijúcich útočníkov. Ultramarines tak v mene svojho Primarcha zvíťazili.

untitled image
untitled image
untitled image
untitled image
untitled image
untitled image
untitled image
untitled image
untitled image
untitled image
untitled image
untitled image
untitled image
untitled image
untitled image
untitled image
untitled image
untitled image

Súčasne prebiehal boj medzi spojenými Chaos légiami a Raven Guard. Raven Guard bojovali statočne no arcinepriateľ ľudstva zatlačil statočných Adeptus Astartes a museli sa takticky stiahnuť.

Tretí konflikt sa odohrával v zemi nikoho, na okraji posledného mesta na planéte – Oerthis. Iron Hands čelil náporu hnusných Xenos Tyranidom. Iron Hands bojovalo do posledného muža a uštedrilo Tyranidom početné straty. To však nestačilo a na konci prvého dňa sa hordy Tyranidov prelievali do mesta ako príbojové morské vlny.

Druhý deň bojov zareagovali sily Ultramarines na prítomnosť ich odvekého nepriateľa Word Bearears, ktorí sa spojili s Alpha Legion. Ultramarines okamžite zaútočili. Boje boli kruté a mŕtve tela boli všade kam sa oko dohliadlo. Zradcovia napokon získali prevahu a v závere bojov zatlačili Ultramarines. Synovia Primarcha sa museli stiahnuť na orbitu.

Vlny Tyranidov narazili pri svojom postupe mestom na zvyšky síl Death Guard a prehnali sa ich pozostatkami ako víchor.

Posledný boj sa odohral medzi Iron Hands a Raven Guard. Správa o tomto konflikte však spadá pod pečať najvyššieho utajenia Ordo Hereticus. Zlé jazyky však tvrdia, že došlo k zásahu Thousand Sons, ktorý prastarým rituálom zmiatli sily Impéria. Toto tvrdenie je však čistá špekulácia a jeho rozširovanie môže viesť k zatknutiu a k následnej poprave za rúhanie.

Po krutých bojoch bolo jasné, že Oertha padla. Imperiálne jednotky sa stiahli na orbitu a aj zo sústavy s cieľom plánovať ďalšie kroky. Achiles Crusade ani zďaleka neskončila a Impérium čaká ešte veľa bojov. Na planéte ostali armády Chaosu a Tyranidov. Čo sa dialo na planéte po stiahnutí Impéria nikto netuší.

Daniel: „Najlepšia jednotka bol jednoznačne Shrike a jeho hviezdna chvíľa. Lacov Daemon Prince prežil na 1W po mojej streľbe (Laco si posledný život zachránil vďaka stratagemu). Vtedy nabehol na scénu Shrike a rozdal si to s nim na blízko.

Marek: „Najlepšia jednotka boli Genstealers, ktorí sa prelievali cez nepriateľov v prvom kole, zatiaľ čo o screen jednotky sa postarali moji Hive Guards.“

Jakub: „Pri hre proti Danielovi by som nominoval Agressorov a Vanguardov, ktorý vydržali môj relentless shooting a beating. Moji Tartaros Terminatori tiež pekne držali líniu. Plus ešte redemptor dreada ktorý aj keď mal problémy s par problémov s vanguardami čistil veľa veci zo stola svojim shootingom.“

Laco: „Top unita: Full squada nurglingov, ktorá v prvej hre po novom Stratageme lockla oponenta v CC a v druhej oponentovi zožrala shooting.“ „Top momenty: 1. Uvedomenie si, že moja banda possessed mala na sebe celý čas miasmu 2. Keď v oboch hrách môj warlord prežil na 1-2 životoch iba skrz World Bearers Stratagem“

Martin: „Najepickejší moment bol keď moji dvaja Redemptor dredi, dva Tactical Warsuity, 5 Intercesorov muselo vypáliť všetko čo mohli, aby zabili 7 Plague mariňkov v krátery. Najlepšia jednotka bol určite Kapitán – Chapter Master, ktorý dokázal z hrozných hodov vytvoriť úžasné hody a jeho relic Seal of Oath, vďaka ktorému som dokázal zničiť 19 nabppstovaných Possesed. „

Ďakujem všetkým hráčom, ale aj hosťom za účasť a teším sa na ďalší event.

Zdroj: Archív autora