Kategórie
Battle Reporty Novinky

Zrada? (AdMech vs Deathwatch – KT)

Šum vo voxe ustal. Nasledovalo už len dlhé prázdne ticho. Watch Tower stratila kontakt s Kill Teamom seržanta Belariusa. Okamžite bola vyhlásená pohotovosť a všetci velitelia Kill Teamov mimo terén sa zišli v riadiacej veži Watchmastra. Na výzvu Watchmastra okamžite reagoval Wulfgar Stromstrider. Cez servitora uviedol svoj tím do pohotovosti. Mali necelú pól hodinu na prípravu. Museli zistiť, čo sa stalo s Kill Teamom seržanta Belariusa. Nevedeli však, že na nich čaká veľmi nemilé prekvapenie a nepriateľ, ktorý by mal stáť na ich strane. Museli zistiť, čo sa stalo s Kill Teamom seržanta Belariusa.

Misia: Aerial Strike (Open play mission)

Cieľom misie bolo zničiť (získať) čo najviac objectives (pre útočníka), alebo ich zachrániť (pre obrancu). V našom prípade sa jednalo o telá Kill Teamu seržanta Belariusa, ktorý bol porazený bojovníkmi Thousand Sons v predchádzajúcom Battle reporte. Na bojisku boli spolu 3 takéto objectives. Počas obhliadky tiel a ich stavu však došlo k prepadnutiu. Z ničoho nič sa objavili jednotky Adepus Mechanicus, ktoré sa silou mocou snažili získať telá na svoje tajné a záhadné účely. Dokonca boli ochotný zaútočiť na svojich spojencov. Za každý svoj model si útočník hádzal na konci kola kockou. Na hod 5+ sa mu podarilo objective zničiť/ukoristiť a tým získať na konci hry 2 víťazné body. Za každý objective, ktorý sa obrancom podarilo ubrániť, získal obranca 2 víťazne body (taktiež na konci hry). Navyše získavali hráči 1 víťazný bod za každého špecialistu, ktorého sa im podarilo zabiť. Špecialistka tejto misie je deployment, ktorý je maximálne náhodný (pre útočníka) a dostáva hru do nepretržitej akcie už prvé kolo. Hra trvala 5 kôl.

Deathwatch „Wulfgar’s“ kill team (100b) (Martin – ja)

Líder

Veteran Sergeant (Bolt rifle, Power sword) 22b (Wulfgar Stormstrider – Space Wolves)

Špecialiti

Black Shield (Power maul, Strom shield) 21b – Zealot (Shoriel Kaelon – Dark Angels)

Veteran (Combi plasma, Power sword) 14b – Sniper (Andrus Poladrus – Ultramarines)

Veteran Gunner (Deathwatch frag cannon) 21 b – Heavy (Jago Mirhen – Imperial Fists)

Zvyšok

Veteran Gunner (Infernus Heavy bolter) 21b (Nubari Ta’Phor – Salamanders)

Adeptus Mechanicus „Shadow“ kill team (95b) (Tomáš)

Líder

Skitarii Vanguard Alpha ( Phospor blast pistol, Taser goad) 11b (Ix-XIX)

Špecialisti

Rustalker Princeps (Chordclaw, Transonic blades) 16b – Zealot (Dos – 386)

Skitarii Ranger (Galvanic rifle, Omnispex) 10b – Comms (Xor-88.K)

Skittarii Vanguard Gunner (Plasma caliver) – 13b – Sniper (Kas – 404)

Zvyšok

Infiltrator Princeps (Flechette blaster, Taser goad) – 16b (Alb-IV)

Sicarian Infiltrator (Stubcarbine, Power sword) – 14b (Sy-gex-200/L)

Skitarii Ranger Gunner (Transuranic arquebus) – 15b (Delpha – 24/7)

Scouting phase

V tejto misii sa táto fáza vynecháva.

Deployment

Celé bojisko sa rozdelilo do 4 sektorov. Každému sektoru bolo pridelené číslo. Ja som všetkých svojich Deathwatch bojovníkov dal do jednej skupiny, presne do stredu trojuholníka, ktorý tvorili objectives. Tomáš si pri deploymente hádzal kockou za každý model a podľa hodu ho musel umiestniť do konkrétneho sektoru bojiska a súčasne viac ako 5 palcov od mojich modelov. Moje spoliehanie na kocky opäť nevyšlo a deployment dopadol tak, že mal Tomáš všetky svoje jednotky presne tam, kde to viac menej aj chcel. Deathwatch bol obkľúčený z každej strany. Masaker sa mohol začať.

1.KOLO

Movement Phase

Tomáš vyhral iniciatívu a moje ústa sa dali do tvaru opačného U. Rustalker a dvaja Infiltrátori úspešne chargli a v overwatchi som nič netrafil. Dokonca ani môj Heavy špecialista s Frag cannonom! Tomáš si postavil model tak, aby bol za stenou a teda overwatch nebol. Jedine môj Veteran Gunner s Infernus heavy bolterom ostal v strede stáť. Pripravený na nepriateľskú streľbu. Zvyšok Deathwatch týmu bol v close combate. Ďalší veľký pohyb sa nekonal. AdMech líder sa presunul o kúsok bližšie. Zvyšok Adeptus Mechanicus poriadne namieril a dostal status Ready. Ja som dal Ready jedinému Deathwatch bojovníkovi s Heavy boltrom a dúfal som, že prežije prvú salvu.

Shooting Phase

Podľa predpokladu Tomáš aktivoval svojho Vanguarda s plazmou a dal mu všetky bonusy od susedného Comms špecialistu. Navyše to bol Sniper takže prehadzovanie jednotiek prepálenej plazmy bolo poistené. Prekvapenie sa nekonalo. Tomáš trafil a woundol môjho Veteran Gunnera s Infernus Heavy boltrom. Epická 6-tka na Save sa nekonala a na Injury roll sa opäť ukazujú Tomášove kocky (padla 5). Nubari zo Salamanders padá k zemi, vyradený z boja. Ďalšia streľba sa už nekoná a prechádzame rovno k Fight Phase.

Fight Phase

Tak tu sa diali veci! Po tom, čo som videl ako na mňa v prvom kole valia 3 efektívni roboticki zabijaci vybaveni zbraňami s AP-3 a množstvom útokov, opustila ma všetká nádej. Tomáš hádzal hrste plné kociek a … čuduje sa svetu, tentokrát sa mu šťastie otočilo chrbtom. Na stole bolo vidieť samé 1 a 2 a mne sa začal vracať úsmev. Rustalker a Infiltratori sekali, udierali, pichali. Napriek očakávaniam mi padol len jeden bojovník – Jago z Imperial Fists, Heavy Gunner s Frag cannonom (1VP pre Tomáša za zabitie špecialistu). Bol čas na odplatu za padlých veteránov. Moji veteráni ukázali svoje dlhoročné skúsenosti a rozsekali jedného sekáča na súčiastky. Bol to Zealot špecialista a tak som získal 1VP. Ďalšie fázy sme preskočili (nikto nemal flash wound a na stole mal každý tím viac ako polovicu modelov).

2. KOLO

Movement Phase

Hod na iniciatívu opäť prehrávam. Tomáš popohnal svojho lídra (Advance) a ten prebehol krásnych 10 palcov, až na dosah južného objectivu. Jeho uvoľnený Infiltrator (minulé kolo mi zabil Veteran Gunnera s Frag cannonom) sa stiahol do stredu bojiska. Tomáš si totižto uvedomil, že potrebuje kradnúť objectives a nie bojovať bez rozmyslu. Jeho dvaja strelecký špecialisti sa presunuli mimo zorného uhlu, za najbližší kontajner. Tam sa totižto nachádzal najkrajnejšie telo Belariusovho kill teamu (Objective). Ťažkotonážnik si dal ready – pre prípad, že by som mal nejakého bojovníka mimo boja na blízko. To samozrejme nehrozilo. Black shield a seržant Wulfgar chargli Infiltrator Princepsa (ktorý ostal zamotaný v súboji s mojim Sniper špecialistom, Andrus z kapituly Ultramarines) a AdMech lídra, ktorý sa priblížil na nebezpečnú vzdialenosť v snahe uchmatnúť objective.

Shooting Phase

Všetky moje modely boli bojovali na blízko a navyše chargovali Tomášové jednotky. Pištole tak ostali v púzdrach (Deathwatch veteráni ani pištole nemajú 😀 ).

Fight Phase

Tu to troška skrátim. Tomášovi opäť kocky nepriali a nedokázal sa ubrániť ani jednému útoku. Pod náporom mojich Power swordov mu padol líder aj SEKÁČ. Všade striekal olej a cinkal kov. Matičky a šróbiky skackali po popraskanej dávno opustenej ceste. Využil som „PILE IN“ naplno a pohol Black shielda a Sniper špecialistu do stredu bojiska (smerom k poslednému SEKACOVI, ktorý sa pokúšal uchmatnúť objective) a môj Space Wolves líder Wulfgar sa priblížil k dvojici AdMech strelcov na okraji bojiska, ktorí sa kryli v tieni kontajneru (tiež sa snažili ukoristiť objective). Morale phase sa opäť nekonala).

Na konci kola sa Tomášovi nepodarilo hodiť ani jeden krát 5+ a tak sa uchmatnutie tiel Belariusového kill teamu nekonalo (Objectives).

3. KOLO

Movement Phase

Konečne som vyhral iniciatívu! Deathwatch Veteran seržant (Wulfgar od Space Wolves) chargoval dvojicu AdMechov. Overwatch Tomášovi nevyšiel. Môj hod na charge áno! Wulfgar bol pripravený rozsekať zradcov na niekoľko kusov. Rovnako mi vyšli obidva charge na Infiltratora pri strednom objective. Black Shield Shoriel a Veteran Andrus sa dostali opäť do boja power swordov. Tomáš si uvedomil, že mu dochádza čas a tak sa rozhodol pobehnúť so svojim Skitarii Rangerom. No na Advance hodil 2 a tak sa jeho strelec len ťažko lopotil po bojisku, smerom k objectivu.

Shooting Phase

K streľbe nedošlo. Všetci bojovníci, až na Skitarii Ranger Gunnera boli v boji na blízko.

Fight Phase

Z tejto fázy som mal veľké očakávania. Moji elitní veteráni by mali ukázať svoje bojové schopnosti s power swordami. Wulfgar rozdelil svoje tri útoky medzi oboch nepriateľov. Zásah na 3+ a Wound na 3+ … nič nemôže byť lepšie, poviete si. Samozrejme som trafil len raz (nepomohol ani re-roll) a samozrejme som ani ten jeden zásah nedokázal pretlačiť cez hod na wound. Nuž, asi to bol osud. V strede bojiska to vyzeralo podobne. 4 útoky Power Maulom a 2 útoky Power swordom a Tomášovi sa nejako podarilo prežiť. Z celého počínania bol len jeden flash wound. Adeptus Mechanicus prišiel na radu. U Wulfgara sa nič nedialo. Bitka na strede bola už o niečo zaujímavejšia. Infiltratorovi sa napriek okolnostiam podarilo zasiahnuť Andrusa (Sniper špecialista) a dokonca tohto príslušníka Ultramarines vyradil z boja (1VP pre Tomáša za zabitie špecialistu). Z mojej strany to bolo veľké sklamanie z tejto fázy. Tomášovi sa však opäť vracal úsmev.

Morálku som našťastie zvládol a Tomášov Infiltrator ostal v pohotovosti a nedostal sa do stavu shaken.

Na konci kola si opäť hádzal 3 kockami. Tentokrát sa mu už podarilo ukoristiť objective pri mojom lídrovi a jeho dvoch strelcoch (+2 VP za získanie objectivu). Stredný objective ostal zatiaľ zabezpečený (Tomáš nehodil 5+). Južný objective nemal okolo seba žiadny nepriateľský model.

4.KOLO

Movement Phase

Vyhrávam iniciatívu a rozhodnem sa ostať v súbojoch na blízko. Tomáš to však vidí inak. Jeho Sniper špecialista ustúpi z boja a necháva bojovať s Wulfgarom už len Comms špecialistu. Jeho Sniper si to samozrejme namieril k južnému objectivu. Ranger Gunner s Transuranic arquebusom opäť pobehne a tento krát už konečne dosiahne južný objective. Posledný jeho pohyb je troška prekvapením. Posledný žijúci Infiltrator ustúpil z boja s mojim Black Shieldom a presunie sa tak, aby ostal v dosahu stredného objectivu.

Shooting Phase

Tomáš v tejto fázy nič nerobí. Všetci jeho bojovníci urobili Fall back alebo Advance. Celá fáza sa teda skladá len z jedného hodu. Moj Black Shield sa napriahol a hodil po Infiltratorovi Krak granát. Prišiel hod na hit. Padla 4. Prišiel hod na wound. Padla 3. Tomášov hod na save. Hodil 2 (re-roll sa nekonal, nemal body). Injury roll je už len formalita (D3 damage granátu). Jeho posledný Infiltrator vybuchuje a ostáva po ňom len kopa šrotu a dym.

Fight Phase

Wulfgar sa tentokrát ukázal v lepšom svetle. Jeho tri útoky power swordom prenikli hlboko do tela AdMech špecialistu. Ten páda rozsekaný k zemi (1VP za zabitie Comms špecialistu). Následne sa môj líder posunie 3 palce smerom k Sniperovi s plazmou.

Morálka opäť nikoho nepotrápila a nám obom sa darí úspešne odolávať psychickému nátlaku zo strát, ktoré sme počas konfliktu utrpeli. Tomáš má len jednu kocku na získanie južného objektivu. Nepodarilo sa mu však hodiť 5+ a tak sa obaja rútime do posledného kola.

5. KOLO

Movement Phase

Vyhrávam iniciatívu (našťastie) a pokúšam sa o dva extrémne charge. Black Shield neuspel (napriek jeho prehadzovaniu chargu). Wulfgar úspešne chargol len Tomášovho Snipera. Na jeho Ranger Gunnera s ťažkou zbraňou som nedosiahol. Overwatch Tomášovi nevyšiel. Tomáš na na svojho Gunnera Ready.

Shooting Phase

Jediný strieľajúci model je Tomášov Skitarii Ranger Gunner. Nedarí sa mu však trafiť Shoriela od Dark Angels (Black Shield).

Fight Phase

Wulfgar seká strelca s plazmou z rozbehu a rozpoltí ho na polovicu (1VP za zabitie špecialistu).

Morale Phase

Tu sme vynechali lebo sme si vypočítali, že ak hodí Tomáš 5+ a získa 2VP, vyhrá celú hru o 1 VP. Ak sa mu to nepodarí, získam 2VP ja a tým pádom vyhrám ja.

Dramatický záver je tu!

Tomáš vrhá kockou a … padá 2! Deathwatch vyhráva extrémne napínavý stret s bojovníkmi Adeptus Mechanicus. Na víťazné body to je 7VP ku 4VP. Ak by však Tomáš hodil 5+, bolo by to 5VP k 6VP a teda by to bola výhra Adeptus Mechanicus.

Záver

Táto misia v kombinácii so správnym výberom jednotiek vytvorili skvelý a napínavý herný zážitok. Každé kolo sa presypali váhy osudu z jednej strany na druhú a môj a Tomášov úsmev sa pravidelne objavoval a strácal od prvého kola, až po to posledné. Obaja sme mali sem tam šťastie, sem tam smolu, ale celkovo to bol veľmi vyrovnaný boj. Tomášovi chýbalo tak málo, aby vyhral. Zhodli sme sa však, že spravil kritické dve chyby. Prvá bola, že nešiel po objectivoch hneď od prvého kola a miesto toho sa zameral na boj (čo však nebolo hlavnou úlohou tejto misie) a druhá chyba bol nešťastný pohyb Infiltratora v poslednom kole. Mohol ho pohnúť šikovnejšie a tým mi zabrániť v hádzaniu Krak granátu. Každopádne mu ďakujem za super hru a napätie od prvého hodu kockou až po to posledné.

Deathwatch úspešne ubránil telá svojich bratov. Prečo ich však chceli získať bojovníci Adepta Mechanika a to dokonca za cenu otvoreného útoku na vlastných spojencov. Nad osudom planéty Oertha sa začína zmrákať.

Zdroj: archív autora